Na mém seznamu jsou Trávník, Lischka i Kovařík, informoval Rada. Čím ho ve Sportu vytočil Hašek?

Na mém seznamu jsou Trávník, Lischka i Kovařík, informoval Rada. Čím ho ve Sportu vytočil Hašek?
ROZHOVOR

Minulá fantastická sezona okořeněná skvělým třetím místem je minulostí a v Jablonci už pomalu vyhlížejí ročník příští. V něm se budou snažit proklestit si cestu do pohárové Evropy a také držet kontakt s ligovou špičkou, jako se to trenéru Petru Radovi povedlo v každé z předchozích čtyř sezon na lavičce Severočechů. S jakým týmem ale vstoupí do ročníku příštího?

Podle očekávání se Rada bude muset obejít bez elitního střelce Ivana Schranze, jenž tento týden stvrdil svůj přestup do Slavie. V ní autor 13 gólů z minulé ligové sezony podepsal smlouva na tři roky. “Musím říct, že od doby, co byl v Dukle, Ivan neskutečně vyzrál. Velmi dobrou sezonu prožil už v Českých Budějovicích a tady to jen potvrdil. Hlavně v době, kdy byl zraněn Martin Doležal, jsme na něj dost spoléhali a rozhodně nás nezklamal. Patří mu velký dík za tu, co tu předváděl,” uvedl pro eFotbal Rada.

Ten si Schranze do týmu velmi přál, už po roce se s ním ale musí rozloučit. “Takový je ovšem ale fotbalový život, Ivan si nabídku ze Slavie určitě zasloužil. Já mu přeji hodně štěstí a věřím, že ještě půjde výkonnostně nahoru. Doufá, že pomůže Slavii k postupu do Champions League, kterou bych přál jemu i jeho klubu,” konstatoval Rada a pustil se do svého kolegy Martina Haška, jenž se do Jablonce otřel v novinách.

“Ale chci říct jednu věc. Nikdy jsem nebrečel a brečet nebudu! A když Martin Hašek do Sportu říká, že Jablonec brečí kvůli odchodům svých hráčů furt, tak já mu chci vzkázat jednu věc. Ať se na mě laskavě vyse..! Pokud si chce hrát na experta, tak ať si hraje, ale mě ať z toho určitě vypustí. Tohle tomu chytrolínovi vzkazuju. Navíc brečí pořád on, určitě ne já. Víte, kdy já jsem naposledy brečel? Ve dvou letech!” rozohnil se jablonecký lodivod.

Ruch na trase Ďolíček - Střelnice: Chramosta to poprvé v kariéře zkusí v Praze, Vaníček zažije praktiky Rady

Poté už zcela klidným hlasem pokračoval ve výčtu odchodů. “Končí Jovovič, jenž odmítl novou smlouvu. Robert Hrubý se vrací zpátky do Baníku a po vypršení kontraktu tu nezůstane ani Jakub Podaný,” vyjmenoval Rada. “Žádné další odchody by nastat už však neměly. Nepřeju si je já a ani vedení. Nechceme náš kádr nějak oslabovat vzhledem k tomu, že nás opět čeká Evropa. Zároveň e mi ale jasné, že když přijde majitel a řekne, že na někoho dorazila skvělá nabídka a že za ty peníze ho prodat prostě musíme, tak to samozřejmě uděláme. To je ekonomická nutnost,” dodal legendární lodivod.

Ten už také přivítal dvě posily a další jsou v jednání. Ze Slavie dorazil rychlík Tomáš Malinský, z Pardubic pak defenzivní univerzál Michal Surzyn. Možná vůbec největší posílením je ale to, že hostování v přestup se změnilo u obránce Jaroslava Zeleného. “Potřebovali jsme nutně stopera, což skvěle vyřešilo právě setrvání Jardy. Surzyn zase může hrát na stranách obrany i coby krajní zálolžník a Malínského beru jako náhradu za Jovoviče. Navíc dotahujeme hostování Antonína Vaníčka z Bohemians, opačným směrem by pak měl zamířit Jan Chramosta. Ale to je teprve v jednání,” upozornil Rada.

A co třeba nechtění sparťané Michal Trávník s Davidem Lischkou, kteří před nepovedeným přestupem do Sparty zářili právě v dresu Jablonce? “Vím o nich. Oba jsou pořád nesmírně zajímaví hráči a mohu potrvrdit, že je mám na svém seznamu možných posil. Třeba o Trávníka ale stojí i Slovácko, takže to budeme mít těžké. Žádný posun v tomto směru zatím nenastal. Variantou by pak mohl být i návrat Honzy Kovaříka, jenž má ale ještě na rok smlouvu v Plzni. Vytipovaných jmen mám víc. Teď jde o to, aby pro nás byli schůdní finančně,” pousmál se ostřílený trenér.

Viktorii Žižkov opustil její nejlepší střelec. Stalo se tak kvůli ČFL a začínající trenérské výzvě v Jablonci...