Uhrin radí Šilhavému: Spolupráce Součka s Králem neklape, Hložek by neměl hrát na hrotu

Uhrin radí Šilhavému: Spolupráce Součka s Králem neklape, Hložek by neměl hrát na hrotu

Dušan Uhrin starší (78) má za sebou velmi bohatou a výživnou trenérskou kariérou, během níž vedl jak Kuvajt, tak Česko, se kterým v roce 1996 dokráčel až k zisku stříbrné medaile.

V čem je podle něj nynější největší síla souboru, jemuž velí Jaroslav Šilhavý? "Určitě v útočné fázi. Jsou tam Schick i Hložek, jehož forma půjde nahoru, a věřím, že se prosadí už teď. I kvalita Masopusta se začíná projevovat. A když se vrátím k Hložkovi, tak bych jej nedával na hrot, protože on není hrotový hráč. Naopak, hroťák by mu měl otevírat prostor a to by mu mělo svědčit, protože on je skutečně zabiják a góly dávat umí," pronesl v interview pro ČT Sport velezkušený trenérský bard s minulostí ve Spartě.

Pokud jde naopak o největší slabinu, "vyhrála" defenzivní činnost. "V bránění celého mužstva. Například záloha nefunguje. Podle mě neklape spolupráce Souček - Král. Souček hraje velice dobře pozičně, ale Král mu hlavně v útočné fázi blokuje prostor, který on má zažitý. To je třeba vyřešit a sladit," všiml si na serveru ceskatelevize.cz bývalý kouč AEL Limassolu, Al-Nassru, Maccabi Haifa, AIK Stockholm či Dinama Tbilisi.

Jaké šance dává českému mužstvu na postup ze skupiny, v níž rozhodně není favoritem? "Skupina je silná, ale věřím, že postoupíme a budeme hrát čtvrtfinále. Máme dobré hráče, kvalita tam je. Jen jim potřebujeme dát správný směr. Teď byli na soustředění trochu v útlumu, ale to by měl trenér Šilhavý dát dohromady," přidal na cesketelevize.cz rodák z Nové Vsi nad Žitavou, který nevidí výraznější problém ani v nastolené bublině a dvou "venkovních" zápasech v Londýně a Glasgow s domácími výběry. "V té bublině jsou všichni, takže to nevidím jako problém a myslím si, že je nakonec pro kluky lepší, že jsou v bublině v Česku, než v hotelu v Glasgow. Skotsko a Chorvatsko bychom měli porazit a postoupit s Anglií, i když si myslím, že velká síla zahraničních fotbalistů v Premier League anglické reprezentaci moc neprospívá a neroste jim tolik talentů," uzavřel v rozhovoru pro Českou televizi otec současného kouče rumunského Dinama Bukurešť.

Euro je tady! Fanoušci Česku věří, patrioti jsou i Slováci. Kdo je favoritem na titul?

Zdroj: ceskatelevize.cz