Lischka: Věřím, že si svými výkony řeknu o to, že mě lidi budou aspoň trošku brát, jako brali Stronatiho

Lischka: Věřím, že si svými výkony řeknu o to, že mě lidi budou aspoň trošku brát, jako brali Stronatiho

Trenér Baníku Ondřej Smetana přivítal na úvodním tréninku v Kroměříži například Martina Hrubého, Jaroslava Harušťáka, Ondřeje Chvěju, Romana Potočného, Muhameda Tijaniho, Denise Granečného, Ladislava Almásiho i Davida Lischku, jenž se do klubu vrátil ze Sparty.

Třiadvacetiletý stoper by měl v Ostravě hostovat na jednu sezonu, s tím, že součástí dohody je i opce na trvalý podpis. "Jsem rád, že tady můžu přípravu začít. Vždycky je lepší, když ten hráč začne v týmu, ve kterém by měl potom hrát, než pak v průběhu přípravy přecházet. Takže jsem rád, že jsem mohl hned v pondělí začít s Baníkem Ostrava. Většinu kluku jak v týmu, tak i v realizačním týmu znám. Takže to prostředí je pro mě docela známé. První trénink bývá obvykle takový seznamovací, ale bylo to v pořádku," pronesl na webu fcb.cz defenzivní hráč, jenž v minulosti prošel také Karvinou, Varnsdorfem a Jabloncem.

Baník, ve kterém se nejlépe zná s Denisem Granečným či Filipem Kaločem, je jeho mateřskou značkou, za níž však až dosud nastoupil jen na třináct minut ve druhé lize. Stál by o návrat trvalý? "Budu rád. Baník pro mě byl priorita. Je to prostředí, ve kterém jsem vyrůstal, Pořád tu mám spoustu známých. Bydlím na vesnici kousek od Ostravy, vím, jak ta vesnice Baníkem žije a jak žije Baníkem celé město. Takže jsem určitě rád, že v tomto klubu můžu být," doplnil na klubovém webu Lischka, podle nějž bylo jednání celkem rychle a během čtyř dnů se obě strany domluvily úplně na všem.

Vnímá to, že přichází jako přímá náhrada za Patrizia Stronatiho, který se podruhé v kariéře odebral na zahraniční misi? "Asi to tím bylo podmíněno, že přijdu do Baníku, pokud bude Patrizio odcházet, jako náhrada za něj. Samozřejmě, jestli budu opravdu náhrada, to ještě čas ukáže. Věřím, že si svými výkony řeknu o to, že mě lidi budou aspoň trošku brát, jako brali Patrizia. Nejdřív ale budu muset ukázat na hřišti, že na to mám," přidal na fcb.cz stále mladý zadák, jenž nehrál ligový zápas již půl roku. "Člověk to trochu v hlavě má. Ale přijdou přátelská utkání, já věřím, že mi pomůžou a že od začátku ligy už bude všechno dobré."

Jaký byl premiérový trénink ve staronovém působišti? "Týden přípravy už mám za sebou, protože Sparta začala o týden dřív. Teď jsem se připojil ke klukům v Baníku. Každá příprava je náročná, teď jsou navíc velká vedra, která tomu úplně nepomáhají, ale s tím si všichni určitě poradíme," zakončil na fcb.cz hráč, jenž se nehodil do koncepce Pavlu Vrbovi.

Šmarda se po šesti asistentských misích přesunuje do role hlavního trenéra. Kdo z ČFL si ho vybral?

Zdroj: fcb.cz