Dánský kouč Hjulmand: Češi jsou šíleně dobří, poprvé se utkáme s týmem, který se nám vyrovná v intenzitě

Dánský kouč Hjulmand: Češi jsou šíleně dobří, poprvé se utkáme s týmem, který se nám vyrovná v intenzitě

Ačkoliv Dánsko postoupilo do osmifinále Eura kapku se štěstím, neboť první dva duely ve své základní skupině prohrálo, po čtyřgólových nadílkách Rusku a Walesu je s ním znovu třeba počítat.

"Myslím, že jsme zatím dokázali vyhrávat v intenzitě hry, dokázali jsme týmy uštvat. Teď se poprvé na šampionátu utkáme s týmem, který se nám v intenzitě vyrovná," pronesl před sobotním čtvrtfinále v Baku hlavní kouč severské družiny Kasper Hjulmand, jehož slova nabídl web sport.cz.

Devětačtyřicetiletý odborník neměl problém přiznat, že by se raději o víkendu utkal s Nizozemskem, než právě se souborem Jaroslava Šilhavého. "Je potřeba si uvědomit, že Česká republika je fantastická. Popravdě raději bych hrál proti Nizozemsku. Česká republika je šíleně dobrý tým," pochválil kata Oranjes bývalý stratég Nordsjaelalandu nebo Mainzu, jenž šéfuje dánské lavičce necelý rok.

To, že dobře ví, s kým se jeho svěřenci utkají, dokládá i jeho zmínka o pár měsíců staré remíze s prvním týmem žebříčku FIFA Belgií. "Vzpomeňme si na ten jarní zápas. Česká republika se dokázala vyrovnat Belgii, a dokonce ji možná předčila v intenzitě hry. Rozhodně bychom neměli říkat, že je týmem, který musíme porazit. Musíme mít respekt. Bude nesmírně důležité dobře kombinovat s míčem. Nebudeme moci pořád jen běhat a sprintovat. Musíme v tom zápase najít správný rytmus," zakončil na sport.cz nadřízený Delaneye, Kjaera, Dolberga, Braithwaiteho a spol.

Mistři Evropy z roku 1992 narazili zatím naposledy na Čechy v listopadu roku 2016 a tehdy z toho byla v Mladé Boleslavi remíza 1:1.

Rozdíl v atmosféře bude obrovský, říká před cestou do Baku Vaclík. Vymlouvat se na cestování by byla škoda...

Zdroj: sport.cz