Budějovice dostaly tvrdou lekci, Gebre Selassie skóroval za Slovan, Chorý se trefil za Plzeň, Jablonec padl v Drážďanech

OBSAHUJE VIDEO

Na poslední červnový den roku 2021 si naplánovalo přípravné zápasy více než deset tuzemských klubů z první i druhé nejvyšší soutěže. Kdo všechno šel uprostřed pracovního týdne do akce a jak si vedl?

Věříme, že v Krmenčíkovi dřímá ještě větší potenciál, než zatím ukázal, říká Trpišovský. Bojí se odchodu Kuchty?

Středeční program otevřely druholigové značky FK Viktoria Žižkov a FC MAS Táborsko, které se utkaly na domácí půdě prvně jmenovaného týmu, jenž na Seifferově ulici nastoupil po hodně dlouhé době. Z bezpečnostních důvodů a s ohledem na probíhající úpravy a stavební práce se střet odehrál bez divácké účasti. Zástupce hlavního města, jehož tři tyče nehájil Švengr, nýbrž Soukup, o výsledku rozhodl již v průběhu prvního dějství, kdy se střelecky prosadili Štěpánek s Řezáčem.

Vršovičtí Klokani si pozvali do Uhříněvsi druholigovou Vlašim, která od letošního léta úzce spolupracuje se Slavií a nově ji vede Martin Hyský. A byť se dokázal prvoligový favorit prosadit díky Necidovi, Chramostovi a Vondrovi hned třikrát, stejně prohrál, neboť outsider udeřil hned pětkrát.

To Slovan Liberec již úlohu favorita proti účastníkovi FNL splnil a Ústí nad Labem přehrál 3:1. Severočeský výběr trenéra Davida Jarolíma šel sice do vedení, nicméně obrat výsledku následoval velmi brzy a do pětadvaceti minut se zapsali do střelecké listiny Gebre Selassie, Bína a Gembický. Pro prvně jmenovaného obránce s dlouhou minulostí ve Werderu Brémy se jednalo o první trefu po návratu na stadion U Nisy.

Zastříleli si i tepličtí Skláři, kteří se v Modré u Děčína potkali s Varnsdorfem. Zápas, který se hrál netradičně na tři třetiny, dopadl 5:0 v jejich prospěch, s tím, že nejvíce byl vidět autor dvou tref Ledecký. Další branky pak přidali Laňka, Mareš a Jukl.

Jablonec se rozloučil s červnem v Drážďanech proti domácímu Dynamu a v prvním poločase překonal gólmana Hanuše Daferner a Hosiner. Protože za hosty skóroval krásně mířenou střelou jen Kratochvíl, po prvních pětačtyřiceti minutách byl výsledek 2:1 pro domácí. Po hodině hry pak zatloukl poslední hřebíček do jablonecké rakve svým druhým gólem v utkání Daferner a svěřenci Petra Rady, mezi nimiž byli i Vaníček, Surzyn nebo Malínský, podlehli svému soupeři 1:3.

Pardubice se v přípravě postavily svému ligovému soupeři Mladé Boleslavi a po závěrečném hvizdu byl stav nerozhodný. Obě branky utkání padly v první půli, kdy nejprve Cadu poslal východočeský klub do vedení, ale krátce před koncem poločasu srovnal Ewerton.

Jihočeské Budějovice se postavily proti Dynamu Moskva, ale ruský tým jim nedal šanci. V první půli poslal hosty do vedení z penalty Lesovoj, po změně stran pak v krátkém sledu náskok pojistili Skopicev, Gladyšev a Zacharjan.

Vybrané středeční přípravné zápasy:

FK Viktoria Žižkov - FC MAS Táborsko 2:0 (15. Štěpánek, 30. Řezáč)

MFK Karviná - Górnik Zabrze 1:2 (50. Jurásek – 3. Rostkowski, 65. Dadok)

Bohemians Praha 1905 - FC Sellier & Bellot Vlašim 3:5 (28. Necid, 38. Chramosta, 77. Vondra – 3. Blecha, 15. Červenka (pen.), 30. Blecha, 60. Višinský, 83. Alijagic)

FC Slovan Liberec - Ústí nad Labem 3:1 (30. Gebre Selassie, 31. Bína, 47. Gembický – 21. Prošek)

Třinec - Žilina B 5:2 (12. Hýbl, 40. Petráň, 53. Nieslanik, 65. Habusta, 72. Nieslanik – 23. Gomola, 62. Oravec)

Varnsdorf - FK Teplice 1:7 (18. Mareček, 46. Laňka, 52. Mareš, 54. Ledecký, 67. Jukl, 93. Hasil, 112. Hyčka)

Dynamo Drážďany - FK Jablonec 3:1 ((22. Daferner, 42. Hosiner, 60. Daferner – 36. Kratochvíl)

Sparta B - Norimberk U23 4:1 (2. Kozák, 3. Ambler, 28. Kozák, 76. Schánělec)

FC Viktoria Plzeň - FK Příbram 3:0 (15. Chorý, 47. Janošek, 80. Čermák)

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1 (24. Cadu – 43. Ewerton)

SK Dynamo České Budějovice - Dynamo Moskva 0:4 (24. Lesovoj (pen.), 47. Skopicev, 53. Gladyšev, 55. Zacharjan)

ŠK Slovan Bratislava - FC Fastav Zlín 1:1 (61. de Marco – 33. Poznar)

Sparťan Havelka po návratu pod Ještěd jen září. Podle Hoftycha jde o okamžitý přínos pro tým

Budinský doplnil na marodce Baníku Chvěju s Granečným. Murin tak zatím Třinec neposílí...

Baník poděkoval Spartě za vstřícnost a věří, že Lischka prokáže kvalitu i v prvoligových soubojích...