Suchopárek povýšil. Z reprezentační osmnáctky putuje finalista Euro 1996 ke Lvíčatům

Suchopárek povýšil. Z reprezentační osmnáctky putuje finalista Euro 1996 ke Lvíčatům

Informace o možném příchodu Jana Suchopárka k fotbalové reprezentaci do 21 let se potvrdily. Jan Suchopárek se totiž nově stal novým trenérem „Lvíčat“. Na lavičce nahradí Karla Krejčího. Smlouvu podepsal do konce nadcházejícího kvalifikačního cyklu.

Asistenty někdejšího českého reprezentanta, , o jehož příchodu na lavičku jednadvacítky server eFotbal.cz informoval dříve, budou jeho spoluhráči ze stříbrného EURO 1996 v Anglii Michal Horňák a Petr Kouba coby trenér brankářů.

„Po lidské stránce znám Honzu hrozně dlouho. Mám na něj jednu velmi příjemnou vzpomínku. Když jsme přijeli v kvalifikaci ME 1996 do Norska, domácí už měli připravený ohňostroj. K postupu jim chybělo jen málo, ale když Honza vyrovnal na 1:1, museli ohňostroj zalít vodou. To se nezapomíná," cituje server Sport.cz nedávno zvoleného předsedu FAČR Petra Fouska k Suchopárkově příchodu ke „Lvíčatům“.

„Od té doby do Norska nesmím... Nebyl jsem tam, naštěstí nerybařím," reagoval na Fouskova slova nový jednapadesátiletý trenér jednadvacítky.

Ten předtím vedl národní tým do 18 let a v minulosti trénoval i reprezentační devatenáctku. U týmu do 21 let někdejší vítěz ligy se Slavií už dříve působil jako asistent a v několika zápasech vedl mužstvo i jako hlavní kouč.

Patrona reprezentace do 21 let bude nově dělat Tomáš Sivok. Výkonný výbor FAČR mimo jiné na svém zasedání schválil změnu na pozici generálního sekretáře, kdy Jana Paulyho nahradí Michal Valtr.

Limberský: Zamrzí, když je Krmenčík ve Slavii a Vrba ve Spartě. Zvláštní doba. Jsem rád, že už u toho nemusím být

Zdroj: Sport.cz