Trpišovský před Baníkem: Aktuálně mají možná nejlepší formu v lize

Trpišovský před Baníkem: Aktuálně mají možná nejlepší formu v lize

V boji o pohárovou Evropu se trápí, ale v lize je zatím stoprocentní, přestože má oproti ostatním jeden duel odložený. Pražská Slavia odehraje v neděli svůj první ligový zápas doma v novém ročníku Fortuna ligy a do cesty se jim postaví rozjetý Baník Ostrava. Soupeř, kterého nikdo v kabině sešívaných rozhodně nepodceňuje, neboť se prezentuje dobrými výsledky.

Po třech venkovních utkáních se slávisté poprvé představí doma v Edenu. Síly změří s Baníkem, který se na startu nového ročníku české nejvyšší soutěže pyšní skvělou formou. Po úvodní porážce v Jablonci zvítězil třikrát v řadě a zoubky si brousí také na aktuálního českého mistra.

„Baník dlouhodobě patří do úzké špičky ligy. Teď posílili kádr a myslím si, že aktuálně mají možná nejlepší formu v lize, jsou ve velké pohodě. Mají velmi široký kádr. Mají zkušené hráče v defenzivě a velice rychlé hráče směrem nahoru. Je to tým, který je dlouho pohromadě a aktuálně ve skvělé formě,“ hodnotil Trpišovský nadcházejícího soupeře na klubových stránkách.

Ostravský klub nastřílel za čtyři ligová kola již jedenáct branek, což z něj dělá velmi nebezpečného soupeře v koncovce. Nelepším střelcem týmu je třígólový obránce David Lischka, který v Baníku hostuje ze Sparty.

„Dali jedenáct gólů a k tomu si vytvořili i spoustu dalších šancí, gólů mohlo být ještě mnohem víc. Doplnil je Lischka a Almási, který vypadá skvěle, aktuálně hraje ve vynikající formě. Jsou tam rozličné typy hráčů, takže si můžou vybat, co zrovna potřebují,“ dodává kouč Slavie, který by rád Baník porazil a výhrou se naladil na odvetu s Legií Varšava.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.