Šilhavý o změně Jankta: Mám pocit, že má motivaci. Bude chtít dokázat, že je dobrý, a promítne se to do repre

Šilhavý o změně Jankta: Mám pocit, že má motivaci. Bude chtít dokázat, že je dobrý, a promítne se to do repre

Getafe, což je nový zaměstnavatel pětadvacetiletého reprezentanta Jakuba Jankta, nezahájilo nový ročník LaLigy zrovna hvězdně, za což mohou dvě těsné porážky ve Valencii a se Sevillou.

Proti celku z Andalusie už si zahrál právě i bývalý středopolař Udinese či Sampdorie Janov, jenž přišel do hry jakožto náhradník a na ploše následně strávil 44 minut čistého času.

Z jeho nedávné změny trikotu má radost i kouč českého národního mužstva Jaroslav Šilhavý, jenž s ním dotyčný krok rozebíral ještě předtím, než k němu došlo...

"Bavili jsme se o tom spolu. Chtěl někam odejít a získat novou motivaci. Mám pocit, že španělská liga ho oslovovala. Je to blízko z Itálie, mluví plynně španělsky a těšil se tam," pronesl na konto někdejšího slávisty s minulostí v Ascoli nejsledovanější trenér v zemi.

Nejcennější dres zatím Jankto oblékl čtyřicetkrát, což není vzhledem k jeho věku úplně málo. Na Euru však nezářil a Šilhavý doufá, že by se to mohlo brzy změnit. "Sledoval jsem zápas se Sevillou. Prohráli gólem v nastavení, Kuba hrál poločas. Trošku mě mrzelo, že jeho první zápas v novém působišti nebyl aspoň remízový. Mám pocit, že má motivaci a bude chtít dokázat, že je dobrý, a promítne se to do repre," uzavřel stratég, jenž před usednutím na lavičku repre vedl Slavii, Plzeň, Duklu, Liberec i Jablonec.

V příštím kole čeká Getafe výjezd na Camp Nou, kde je doma Barcelona. Kolik prostoru asi dostane Jankto v Katalánsku?

Přestupem tohoto mladého Nigérijce by měly ještě více stoupnout možnosti v útoku a útočná síla Dukly...

Zdroj: ceskatelevize.cz

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.