Bohužel, říkám to hromadu let, na Spartě trpí absencí pokory. Myslej si o sobě víc, než jsou, míní Vízek

Bohužel, říkám to hromadu let, na Spartě trpí absencí pokory. Myslej si o sobě víc, než jsou, míní Vízek

Zřejmě jako vůbec poslední odborník se vyjádřil k nedávnému šlágru Plzeň - Sparta šestašedesátiletý internacionál Ladislav Vízek a stálo to za to. Zatímco Bílkův výběr vyzdvihl, k souboru Vrby měl spoustu výtek. Podle něj už ani v této sezoně 2021/2022 neuvidíme lepší fotbal, než se před pár dny servíroval právě v Doosan aréně.

"Viktorka mě doslova uchvátila. Druhý gól Mosquery byl kouzelný, jedinečný. Přesně kvůli takovým akcím koukám na zahraniční fotbaly, jelikož u nás taková nádhera k vidění není. V sobotu byla, a já z toho byl u vytržení. Lepší fotbal už neuvidíme. Vždyť já myslel, že koukám na Bundesligu nebo La Ligu. Fakt jsem byl nadšenej. Plzeň zapomněla na hořkost, že se nedostala do Evropy a předvedla takovej uragán. V úterý ráno jsem si zápas pustil ještě jednou. Tak mě to vzalo. Pokud bude hrát Plzeň podobně, klidně se může zamíchat do boje o titul. Rozhodně by měla být do třetího místa. Proti Spartě to byla neskutečně seřízená sekačka. Přitom já si po Kašově chybě myslel, že je po ní, ona svůj výkon ale ještě vytáhla nahoru," rozplývala ve svém komentáři pro isport.blesk.cz bývalá hvězda Dukly.

S názorem, že bylo letenské "S" tragické, moc nesouhlasil. "Spíš bych to zhodnotil tak, že se Pavel Vrba nepotkal se sestavou. Hodně se mluvilo o pozici Hložka, o absenci typický desítky, největší průšvih ale byl jinde - ve středu obrany. Vrba tam šoupnul Štetinu, což se mu zle vymstilo. Vždyť Sparta mohla dostat bůra. Od prvního gólu existovalo na place jen jedno mužstvo. Docela by mě zajímalo, jak se tahle blamáž líbila panu Čuprovi. Naparoval se, jak jedou na titul, že Slavii už před sebe nepustí a kdoví co ještě. Bohužel, říkám to hromadu let, na Spartě trpí absencí pokory. Myslej si o sobě víc, než jsou," zmínil vítěz Letních olympijských her z roku 1980, jehož názor vyšel ve Sportu.

A nitku suchou nakonec nenechal ani na Pavlu Vrbovi. "Všiml jsem si kontroverze mezi ním a plzeňským majitelem Ádou Šádkem. Dřív byli kámoši, dobré vztahy už odvál čas, čekal jsem, že to bude třaskavý. Jejich konflikt mně proto nepřekvapil. Jen jsem si říkal, že kdyby byl Vrba frajer, podá Šádkovi po zápase ruku a poděkuje mu, že nedostal pět gólů. Víte, co jsem po utkání také slyšel od lidí pohybující se v českém fotbale? Že Vrbovi osm let nevadilo Šádkovo postávání mezi střídačkami, a najednou je z toho rozhozenej. Takový on ale prostě je. Zase mě jednou zklamal. Nervově šlágr neustál. Po zápase ani nepřiznal, že udělal chybu. Naznačoval, že stopeři za nic nemůžou. Nýbrž ti, kteří někde osmdesát metrů před nimi ztratili balon. Je to samozřejmě nesmysl. Jednoznačně tím odvracel pozornost od vlastního selhání. Intuice tentokrát Vrbu zradila. Štetina hrát neměl, Panák vedle něj taky trochu plaval. Přiznání omylu však ve Vrbově repertoáru není. A nikdy nebylo," uzavřel na portálu isport.blesk.cz nevybíravý Vízek, podle nějž ze skupinové fáze postoupí jen jedno české mužstvo a to Slavia.

Prodloužení smlouvy s Vrbou? Zájem by měly mít všechny strany a čeká se na podnět Rosického...

Mladší z Krejčích ukázal neuvěřitelný přístup. Na Letné by chtěli, aby všichni v týmu byli takoví...

Ředitel Sparty o Letné: Rádi bychom zůstali, ale často slyšíme nářky fanoušků, že tohle a tamto v aréně nefunguje

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.