Kuchta o zvýšené konkurenci: Slavia je velký klub, patří to k tomu. Mně nezbývá nic jiného než makat a čekat na šanci

Kuchta o zvýšené konkurenci: Slavia je velký klub, patří to k tomu. Mně nezbývá nic jiného než makat a čekat na šanci

Autorem vítězné slávistické trefy proti Unionu Berlín byl Jan Kuchta. Jak se po prvních třech bodech v nově vytvořené Konferenční lize cítil?

"Cítím se skvěle, protože jsme vyhráli. Kluci hráli hezký, koukatelný fotbal a pomohli nám samozřejmě i diváci a soupeř, který se nechal oslabit. My jsme ukázali týmovou sílu a jsme rádi, že jsme to zvládli," zářil po čtvrteční výhře nejlepší střelec uplynulé sezony Fortuna:ligy, který se o cenu dělil s Adamem Hložkem.

Pro situaci ve skupině i sebevědomí jde o velmi důležitý vstup. "Je to moc důležitá výhra. Hráli jsme doma s kvalitním soupeřem. Skupina je velmi těžká, bude vyrovnaná a bude záležet na každém zápase, jak ho zvládneme. Jsme rádi, že jsme ten první vyhráli," zopakoval jinými slovy bývalý forvard Liberce či Teplic.

Atmosféra na nadchla. "Po těch horších časech na fotbale je tohle povzbuzení. Pak se hraje úplně jinak a člověka to ještě víc motivuje, že se ještě víc kousne. Fanoušci nám udělali výbornou kulisu a dovedli nás k vítězství," ocenil publikum sešívaný rychlík, jehož slova nabídly stránky slavia.cz.

Po zdravotních problémech už je fit. "Bylo to asi před třemi týdny před reprezentační pauzou. Ležel jsem tři dny v nemocnici na kapačkách. Musím zaťukat, že žádný výraznější problém jsem už neměl. Jsem moc rád, že dokážu plnohodnotně trénovat jako ostatní kluci. Musím být připravený, podřizuju tomu úplně všechno," přiznal na slavia.cz Kuchta, jenž se současné a mírně vzrostlé konkurence v sešívaném útoku nebojí. "Slavia je velký klub a konkurence k tomu patří. Trenéři si takové hráče přejí a mně nezbývá nic jiného než makat a čekat na šanci. Proti Unionu jsem byl pro tým platný a doufám, že mi to vydrží do následujících kol," zakončil spoluhráč Tecla, Krmenčíka či Schranze, jenž je po pěti ligových kolech na pěti brankách.

Ousou: Union měl spoustu fanoušků, ale naši jsou na jiné úrovni. S jejich podporou to bylo jako hrát s hráčem navíc

Zdroj: slavia.cz