Trpišovský: Ousou je jeden z hráčů, který po třech měsících udělá progres, jako kdyby tady byl tři čtvrtě roku

Trpišovský: Ousou je jeden z hráčů, který po třech měsících udělá progres, jako kdyby tady byl tři čtvrtě roku
OBSAHUJE VIDEO

Nasazení švédského mladíka Aihama Ousoua do základní sestavy proti Unionu Berlín bylo pro mnohé fanoušky překvapením. 

Tím spíš, že šlo o jeho teprve druhý start v sešívaném trikotu a navíc evropskou pohárovou premiéru. Allsvenskan si nikdy nezahrál a dosud sbíral zářezy pouze v Superettan, což je druhá švédská liga...

"Rozhodl jeho způsob hry, věděli jsme, že bude mít soupeř na hrotu své dva nejlepší hráče a budou situace v našem rozestavení, kdy budeme dva na dva vzadu. Aihamova největší devíza je zatím, kromě jiného, velká dynamika a akcelerace," pronesl na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský.

"Věděli jsme navíc, že bude tlak na naši rozehrávku, rozhodly proto i jeho dispozice v kontrole balonu a rozehrávání míče. Musím ho pochválit, učí se hodně rychle, saje informace jako houba. Už při prvním rozhovoru s ním, než k nám přestoupil, bylo jasné, že je to vůdčí osobnost," ocenil svého nového svěřence s minulostí v Häckenu šéf sešívané lavičky.

"Klobouk dolů před ním, hrál druhou švédskou ligu, poprvé u nás pak poločas v Karviné nuceně na beku. Teď proti Unionu byl poprvé na stoperu, navíc zahrál skvěle proti hrozně dobrým útočníkům. Je to jeden z hráčů, který po třech měsících udělá progres, jako kdyby tady byl tři čtvrtě roku. Cítí hru, po každém tréninku chce koukat na video, aby viděl, co dělá špatně. Sám si všímá, když má třeba špatné postavení, a řekne vám to dříve, než si toho všimnete. S takovými hráči je radost pracovat,“ mnul si ruce bývalý kouč Liberce a Žižkova.

V neděli 19. 9. ve vršovickém Ďolíčku proti tamním Klokanům ho tedy můžeme čekat mezi jedenácti vyvolenými opět?

Ousou: Union měl spoustu fanoušků, ale naši jsou na jiné úrovni. S jejich podporou to bylo jako hrát s hráčem navíc

Zdroj: slavia.cz