Csaplár velmi pečlivě sleduje Hložka a má pro něj stejnou radu jako měl kdysi Klinsmann pro Zicklera...

Csaplár velmi pečlivě sleduje Hložka a má pro něj stejnou radu jako měl kdysi Klinsmann pro Zicklera...

Byť skóroval Adam Hložek v soutěžních zápasech naposledy 21. srpna, čili přesně před měsícem a od té doby střelecky mlčí, jak na ligové, tak na pohárové i mezinárodní úrovni, Josef Csaplár se devatenáctiletého mladíka z Letné zastává...

"Sleduju ho bedlivě, zajímá mě, jestli dokáže svůj talent naplno zúročit. Proti Jablonci byl ohromně aktivní, jeho výkon byl pro mě hodně zajímavý," chválil svěřence Pavla Vrby sportem.cz citovaný osmapadesátiletý kouč, jenž je momentálně bez angažmá.

Pro perspektivního reprezentanta ve službách slavného pražského "S", jehož tým má před sebou středeční výjezd na půdu Líšně, má dokonce jedno doporučení, v rámci něhož byl zmíněn bývalý reprezentant Německa Alexander Zickler, jenž v letech 1993 - 2005 pálil za Bayern Mnichov, v jehož dresu odehrál před odchodem do Red Bullu Salzburg více než 200 ligových zápasů.

"Adame, před lety jsem byl na stáži v Bayernu Mnichov, měl jsem možnost natáčet přímo na tréninkovém hřišti. Vedl ho kouč Trapattoni, v týmu byli například Lothar Matthäus nebo Jürgen Klinsmann. A také Alexander Zickler. Střílel jako ty. Vždycky chtěl dát ránu. Klinsmann na něj tehdy křičel: Alibischuss! Když jsi v šestnáctce, nesoustřeď se na ránu, ale na to, abys trefil bránu. Prostě chtěj dát gól. Inspirací ti může být vítězná branka útočníka United Lingarda proti West Hamu," zaznělo z úst Csaplára na serveru sport.cz, čímž připomněl víkendový šlágr Premier League.

Po Líšni čeká Spartu výjezd do Zlína, s tím, že v záři uzavře svůj program prvním domácím vystoupením ve skupině Evropské ligy proti Glasgow Rangers. A tam už by se jí Hložkovo rozvlnění sítě bezpochyby hodilo.

Slavia s Hradcem, Sparta ve Zlíně, Plzeň v Ďolíčku s Pardubicemi, Manchester United - West Ham, Chelsea - City

Zdroj: sport.cz