Snížení platů na Camp Nou bylo drastické. Hned 6 klubů LaLigy vynakládá na gáže více než Barca...

Snížení platů na Camp Nou bylo drastické. Hned 6 klubů LaLigy vynakládá na gáže více než Barca...

Barcelona, jež má za sebou těžkou venkovní porážku s Benfikou Lisabon a také aktuálně šesté místo v LaLize není žádná hitparáda, vskutku neprožívá růžové časy. Minimálně finančně.

Na Camp Nou klesly meziročně platy o skoro 300 milionů eur na současných 97 milionů eur, což je obrovský rozdíl a hlavně jde o sedmkrát menší sumu než v případě Realu Madrid.

Ještě necelý rok zpět přitom katalánský gigant vynakládal na gáže sumu 385 milionů eur. Dva roky dozadu dokonce pobírali barcelonští hráči zhruba 670 milionů eur ročně, což bylo nejvíc v celé Primera División.

Tehdy však byli v kádru i královsky placený Argentinec Lionel Messi nebo taktéž velmi pěkně dotovaný Francouz Antoine Griezmann...

Momentálně Barcu ve výši platů předčí hned šest španělských klubů. Kromě Realu Madrid (739 milionů eur) jde například o Sevillu (200 milionů eur) i Atlético Madrid (171 milionů eur).

Nejméně se platí na Mestalle ve Valencii - tamní Netopýři si ročně vystačí jen se 30 miliony eur.

Španělsko vůbec není v kdovíjak závratné ekonomické kondici - v hlavním letním přestupovém okně utratily kluby LaLigy "jen" 271 milionů eur, což je z TOP 5 evropských posil nejméně.

Tuchel je podle Čecha výtečný psycholog a stratég. Co je jeho největší doménou?

Zdroj: sport.aktuality.sk

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.