Ať jde o dvacetiletého nebo pětatřicetiletého hráče, Jarošík si nebere servítky, prozrazuje Rezek

Ať jde o dvacetiletého nebo pětatřicetiletého hráče, Jarošík si nebere servítky, prozrazuje Rezek

Léčba novým trenérem Jiřím Jarošíkem a opětovným povoláním "prvoligového penzisty" Jana Rezka se zatím na Stínadlech neprojevuje. Předposlední Skláři těsně podlehli jak Slovácku, tak Plzni a zatímco Radim Kučera končil v Teplicích po třech duelech bez porážky, jeho nástupce zatím nic jiného, než prohru, nezná.

"Hned po zápase jsme si v kabině říkali, že teď není prostor dávat hlavy dolů. Ze hřiště jsem cítil, že jsme s Plzní odehráli vyrovnané utkání. Určitě se ale máme od čeho odpíchnout. Dokázali jsme si, že i s tak kvalitním soupeřem si to můžeme rozdat na férovku. V koncovce je to o detailech. Někdy situace nejsou jednoduchý, jak se třeba zdají. Rozhoduje pozice, záklon těla. Je toho víc, co ovlivňuje zakončení. Pozitivní je, že proti Plzni, která dostala nejméně gólů v lize, jsme si vypracovali tři stoprocentní šance. Teď snad přijdou zápasy, kdy branky dávat budeme," uvedl po střetu s lídrem tabulky veterán Jan Rezek, jehož vyjádření nabídl iSport.cz.

Do konce října čeká žlutomodrý výběr Hradec Králové, Sparta a Slovan Liberec, který má jen o tři body víc. Devětatřicetiletý záložník by měl pomáhat zkušenostmi i v těchto utkáních. "Většina kluků v lize teprve začíná, kariéry mají před sebou. Někteří mají obrovskou kvalitu, a pokud na sobě budou pracovat, mohou to dotáhnout daleko. Snažím se na ně působit pozitivně. Mám výhodu v tom, že nemám negativní náladu. Jsem tady čtrnáct dní, co se stalo předtím, jsem nezažil. Přišel jsem do toho jako nováček. Nepřipouštím si tlak jako kluci, kteří tady jsou od začátku sezony. Všichni vidí, jak se sezona vyvíjí. Když budeme hrát jako proti Plzni, brzo se to otočí," zůstal optimistou exreprezentant, jenž se k teplickému áčku přesunul z béčka.

Co po mužstvu žádá jeho nový šéf se zkušenostmi z Ústí, Prostějova a Mariboru? "Ač je Jirka Jarošík mladý trenér a v lize je nováčkem, umí věci dobře pojmenovat. Nebere si servítky, ať jde o dvacetiletého nebo pětatřicetiletého hráče. Všechno říká na rovinu, což je moc dobře. Ve finále to kluci slyší radši, než když se alibisticky chodí okolo horké kaše. Myslím, že Jirkova práce bude mít pozitivní dopad na tým a celý klub," uzavřel na stránkách Deníku Sport fotbalista, jenž si v minulosti vyzkoušel i ruskou, kyperskou či čínskou soutěž.

V Teplicích se po změně trenéra nikomu nebude hrát dobře, predikuje plzeňský Bílek

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.