Překoná i Klimenta? Rozjetý Jurečka klidně může dát 30 gólů, ale to je asi hodně snové, tvrdí Sadílek

Překoná i Klimenta? Rozjetý Jurečka klidně může dát 30 gólů, ale to je asi hodně snové, tvrdí Sadílek

Ještě to pořád není tak dávno, co hlavní kouč Slovácka Martin Svědík vyprávěl, že nahradit Jana Klimenta bude nemožné. Současnost v Uherském Hradišti to však vyvrací.

Zatímco letní posila Wisly Kraków vstřelila za 1. FC v jednatřiceti startech 10 gólů a hned čtyři z nich zaznamenala z penalt, sedmadvacetiletý univerzál Václav Jurečka se v úvodních jedenácti kolech nové sezony Fortuna:ligy zapsal do střelecké listiny hned šestkrát a pokutový kop k tomu nepotřeboval žádný.

Je zřejmé, že bývalý ofenzivní hráč Opavy brzy překoná své osobní gólové maximum z uplynulého ročníku (7 tref). Tím spíš, když hraje ve velké pohodě (poslední čtyři duely se neobešly bez jeho střeleckého příspěvku) a trefil už se také v MOL Cupu.

Že by z toho byla i životní sezona? Ve střelecké tabulce se nyní dělí o druhé místo, takže proč ne. "Klidně může dát 30 gólů. Ale to je asi hodně snové. Když bude mít v každém zápase dvě, tři šance, tak jednu promění. Tým pro něj pracuje. Je strašně dobře, že se do příležitostí dostává. To je pro útočníka hodně důležité," pronesl na jeho adresu další důležitý hráč Slovácka Lukáš Sadílek, jehož slova nabídl iSport.cz.

Vítěz druhé nejvyšší soutěže z roku 2018, který operuje na Slovácku třetí sezonu, byl v minulosti znám jako velký spalovač šancí, což se nyní obrací. "Potřebuje se jenom uklidnit v hlavě. Ne každý dá sto procent šancí. Až se dostane do herní pohody, bude dávat gólů ještě víc. S hráči se o zakončení bavím, i s ním. Venca je inteligentní kluk, pracuje na sobě. Hledá příčiny, aby byl víc efektivní," přidal gólman Filip Nguyen, jehož vyjádření vyšlo na stránkách Deníku Sport.

A co názor samotného trenéra? "Byl kritizovaný za šance, které mohl proměnit. Když útočník nedá do prázdné brány gól, je to pro mě stejné jako když obránce udělá hrubou chybu. Bývá to ovlivnění výsledku. Taky jsem říkal, že je pro nás super, že se do šancí dostává. A že může nastat čas, kdy bude gólů dávat víc a víc. Je jen na Vaškovi, jak se s tím vyrovná," uzavřel ve Sportu renomovaný Svědík, jehož mužstvo ze čtvrté pozice i nadále bodově pronásleduje obě slavná pražská "S" a mít po jedenácti kolech hned osm výher je velmi slušná bilance.

O šestý triumf za sebou se budou Jurečka a spol. pokoušet už 23. října proti Bohemians 1905, což je tým s druhou nejhorší defenzivní bilancí v soutěži.

Poulolo byl na Hané posazen Benešem. Není to tak, že bychom ho odstřihli, upozorňuje Jílek

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.