Ibrahimovič exceloval v barvách AC, Dybala zachránil Juventusu bod ve šlágru s Interem

Hned pět gólů nabídla první páteční předehrávka 9. kola italské Serie A mezi fotbalisty FC Turín a Janova. Po výhře 3:2 se z cenných tří bodů radovali domácí, český reprezentant David Zima si ale duel příliš neužil.

Zima totiž celý zápas proseděl jen mezi náhradníky, zároveň však měl aspoň radsot z cenné výhry.

Jako první se v utkání trefil hlavou Sanabria, který ještě před přestávkou nahrál na druhý gól Pobegovi. Po změně stran Destro snížil, ale vzápětí vrátil domácím dvougólový náskok Brekalo. Devět minut před koncem pak zápas zdramatizoval Caicedo, vyrovnání se už ovšem nekonalo.

Ve druhé pátečním duelu devátého kola soutěže pak Sampdoria Janov porazila doma 2:1 Spezii.

Aktuální mistr Serie A vyzval v neděli večer na San Siru Juventus a šlágr tohoto kola dopadl nakonec smírně 1:1. Domácí se ujali vedení po čtvrthodině hry, kdy se střelecky prosadil Džeko, ale v samotném závěru druhé půle srovnal stav Dybala.

Serie A - 9. kolo:

FC Turín - FC Janov 3:2 (14. Sanabria, 31. Pobega, 77. Brekalo - 70. Destro, 81. Caicedo)

Sampdoria Janov - Spezia 2:1 (15. Gyasi (vl.), 36. Candreva - 95 Verde)

Bergamo - Udine 1:1 (56. Malinovskij - 90.+4 Beto)

Fiorentina - Cagliari 3:0 (21. Biraghi z pen., 42. Gonzalez, 49. Vlahovič)

Hellas Verona - Lazio Řím 4:1 (30., 36., 62 a 90.+2 Simeone - 46. Immobile)

Salernitana - Empoli 2:4 (48. Ranieri, 55. vlastní Ismajli - 2. a 45. z pen. Pinamonti, 11. Cutrone, 13. vlastní Strandberg)

Sassuolo - Benátky 3:1 (37. Berardi, 50. vlastní Henry, 67. Frattesi - 32. Okereke)

Boloňa - AC Milán 2:4 (49. vlastní Ibrahimovic, 52. Barrow - 16. Leao, 35. Calabria, 84. Bennacer, 90. Ibrahimovic)

AS Řím - Neapol 0:0

Inter - Juventus 1:1 (17. Džeko - 89. z penalty Dybala)