Dominance Slavie? Letos už to takové není a nejspíš nebude. Hráči, kteří nastupují, nemají tu kvalitu, tvrdí Cipro

Dominance Slavie? Letos už to takové není a nejspíš nebude. Hráči, kteří nastupují, nemají tu kvalitu, tvrdí Cipro

Velezkušený trenérský bard František Cipro, jenž už je v zaslouženém fotbalovém důchodu, příliš nekvitoval poslední sešívané vystoupení na jihočeském Střeleckém ostrově (2:2).

"Ti hráči mezi sebou neměli dobrou atmosféru, bylo tam hodně cizinců. Bylo vidět, že si pořád něco vyčítají, rozhazují rukama a nesoustředí se úplně na hru. Když po přestávce nastoupili tři noví Češi, tak to bylo hned o něčem jiném," upozornil na stránkách ceskatelevize.cz čtyřiasedmdesátiletý odborník.

Obhájci titulu nepomáhá ani široká marodka, na níž se nalézají Hovorka, Kúdela, Provod, Bořil, Holeš či Stanciu. "Zraněné hráče mají všechny týmy, ale Slavia má kádr 30 hráčů. To mně jako trenérovi nikdy nevyhovovalo, já měl rád užší kádr. No a momentálně se to sešlo tak, že hráči, kteří nastupují, nemají tu kvalitu. Ani ty přestupy a hostování, která Slavia udělala, zatím nevycházejí – myslím tím Plavšiče nebo Krmenčíka," přidal na stránkách ČT Sport kouč, jenž s vršovickým "S" dosáhl na domácí titul i pohár.

Současná lehčí krize, která dle Twitteru štve i předsedu představenstva Jaroslava Tvrdíka, už však podle Cipra nebude mít dlouhého trvání. "Někteří hráči se uzdraví a myslím si, že ve středu Slavia porazí v dohrávce Olomouc a o víkendu pak i Plzeň. V poháru potom Haifu a všechno bude zase jinak - vrátí se nahoru. Ale tak dominantní jako dřív už nebude i proto, že Plzeň i Sparta se hodně zvedly. Dva tři roky Slavia lize jednoznačně kralovala, letos už to takové není a nejspíš nebude," předpověděl na portálu ceskatelevize.cz exšéf AEL Limassol, Tirol Innsburck či LASK Linz.

Kolář a Dočkal jsou balvany „S“. Fandové: „Nita chytá, protože je zeď, Kolář, protože je zeť“. Tvrdíka to uráží

Zdroj: ceskatelevize.cz