Horňák se může poprvé v kariéře pyšnit statusem nejlepší druholigový trenér měsíce

Horňák se může poprvé v kariéře pyšnit statusem nejlepší druholigový trenér měsíce

Do metropole a přilehlého regionu středních Čech putují ocenění pro říjnového hráče a trenéra měsíce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jedním z tahounů Vlašimi je záložník Filip Blecha, který během desátého kalendářního měsíce zaznamenal tři branky – podstatnou část všech svých dosavadních tref. Průběžné druhé místo a pozici nejbližšího pronásledovatele Zbrojovky Brno pak drží rezerva Sparty Praha. Celek složený převážně z mladíků, vedený trenérem Michalem Horňákem, zatím příjemně překvapuje.

Hráč měsíce října: Filip Blecha (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Vlašimi bodovali ve dvou ze čtyř říjnových zápasů. Zatímco ze stadionů soupeřů odjeli pokaždé jako poražení, v domácím prostředí získali remízu a výhru. Na obou bodových ziscích se přitom podílel Filip Blecha.

Proti Příbrami nepohrdl nabídnutou příležitostí v podobě penalty, ze které v závěrečné desetiminutovce srovnal na konečných 1:1. Čtyřiadvacetiletý záložník tak potrestal faul na spoluhráče Červenku. Dvakrát se pak trefil při kanonádě proti Vyškovu, který z podhůří Velkého Blaníku odjel s pětigólovým přídělem. Nejprve po jedenácti minutách hry znovu udeřil z pokutového kopu, ve druhé půli zase zakončil pohlednou ofenzívní akci.

Blecha v dosavadních třinácti zápasech nasázel sedm branek. Po Denisi Alijagićovi, který zapsal o gól více, je druhým nejlepším vlašimským střelcem. V celosoutěžní statistice mu ve stejném ohledu patří třetí příčka. Před středočeským duem se nachází ještě útočník Brna Řezníček.

Trenér měsíce října: Michal Horňák (AC Sparta Praha „B“)

Sparťanská rezerva vyšla ze čtyř říjnových kol F:NL s devíti body. Po porážce ve šlágru s brněnskou Zbrojovkou vyzrála na Třinec, remizovala s Jihlavou a v malém pražském derby zničila Duklu. Obě vítězství přitom Letenští ozdobili vyšším počtem vstřelených branek. Proti Třinci se radovali čtyřikrát, proti Dukle dokonce pětkrát.

Svěřencům trenéra Michala Horňáka patří i díky říjnovým výkonům druhé místo tabulky. Za třináct duelů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si vysloužili dvacet pět bodů. Na vedoucí Brno sice počítají sedmibodovou ztrátu, i tak ale značně předčili předsezonní očekávání. Od třetí Líšně pak béčko Sparty dělí tři body, Jihomoravané však mají odložený zápas s Varnsdorfem k dobru.

Kouč Horňák pracuje zejména s mladými hráči. Dvaadvacetiletý František Kotek patří s pěti vychytanými nulami mezi nejlepší brankáře soutěže. O post nejčastěji skórujícího sparťana se dělí dva útočníci – dvacetiletý Matyáš Kozák a o rok mladší Václav Sejk. Oba rozvlnili síť v brankách protivníků ve čtyřech případech, Kozák na to však potřeboval o pět zápasů méně. Horňákovu výběru občas vypomohou i tváře z A-týmu rudých. Dosud se tak stalo v případě Martina Minčeva nebo Václava Drchala.

Zástupkyně Kalvacha s Janoškem: Krmenčík se vysmíval hráčům Plzně, kolik berou a chlubil se tím, kolik bere ve Slavii on

Zdroj: fnliga.cz