Šestnáct let dlouhá série v ohrožení? Unavený Jablonec jede do Zlína

Šestnáct let dlouhá série v ohrožení? Unavený Jablonec jede do Zlína

Čtvrteční bod z evropských pohárů na straně jedné, ligová mizérie na straně druhé. Nejprve tisíc kilometrů na sever do Dánska, teď tři sta na východ do Zlína. Jablonec pomyslně tahá po náročných týdnech nohy, nyní ale zároveň potřebuje v lize nastartovat.

V roce 2005 naposledy dokázali Zlínští doma pokořit Jablonec. Od té doby získal jen čtyři body za remízy. Nyní ale cítí šanci. Jablonec má za sebou dlouhou cestu ze severu Dánska, v lize se mu navíc nedaří. A na výhru v lize se v Jablonci čeká od poloviny září. Dlouholetý aspirant na pohárové příčky se tak aktuálně nachází až na třináctém místě ligové tabulky. 

Do Zlína jede k nedělnímu zápasu sice s touhou nepříznivou sérii zlomit respektive na jinou příznivější navázat, ale zároveň s vědomím, že únava se stupňuje. „Únava je, ale ta je v hlavě. Cestovali jsme do Randers a i tam jsme se dokázali nakopnout a třicet minut před koncem hrát, dali jsme branku a vtáhlo nás to. Vlilo se nám do nohou běhání. Teď máme za sebou přesun do Čech, regeneraci a v sobotu prostě vyrazíme do Zlína.,” odmítá hledat výmluvy kouč Jabloneckých Petr Rada. “Ve Zlíně nás čeká další hodně těžké utkání, my se hlavně musíme vyvarovat chyb, které děláme,“ dodává kouč s přezdívkou Plukovník, kterému bude v neděli chybět vykartovaný střelec Tomáš Čvančara.

Zlínu se naopak podobně nepříznivá série výsledkově podařila minulý týden po proti Českým Budějovicím zlomit, kouč domácích Jelínek si v posledních dvou zápasech pochvaluje i výkon obrany, která už 180 minut neinkasovala. “Nechceme tam mít jen zaparkovaný autobus, chceme být i nebezpeční dopředu a mít v tom celkově rovnováhu. Naši kluci hrát fotbal umí, je to o hlavě a psychice. Potřebujeme ale další body. Zápas s Budějovicemi nám ukázal, jakým směrem se máme ubírat. Uzdravují se nám další hráči a je to cítit,” tvrdí Jan Jelínek, kterému bude kvůli vyloučení v minulém zápase chybět Rudolf Reiter. Která série nakonec v neděli bude prodloužena?

zdroj: fkjablonec.cz