Fukal o Coufalovi: Přesně tohle český fotbal potřebuje. Nedvědové, Němcové, Panenkové dokázali říct svůj názor

Fukal o Coufalovi: Přesně tohle český fotbal potřebuje. Nedvědové, Němcové, Panenkové dokázali říct svůj názor

Internacionál Milan Fukal bral kritická slova Vladimíra Coufala o letenském trávníku s rezervou. Krajánek z West Hamu United je podle něj zvyklý z Anglie na skvělou plochu téměř v každém městě za jakéhokoliv počasí.

"Bohužel je listopad a jsme v České republice, nemůže být trávník jako v červenci, trávníkáři nedokážou zázraky. Od toho se v hlavě musí mentálně oprostit," uvedl na webu isport.blesk.cz šestačtyřicetiletý exreprezentant.

Štiplavé vyjádření posledního kapitána, které mělo daleko k obvyklé diplomacii, jíž předvádí celá řada jeho kolegů, ale kvitoval. "Přesně tohle český fotbal potřebuje. Nedvědové, Němcové, Panenkové, všechny takové osobnosti dokázaly říct svůj názor, tak je to správně. Ale trošku mi chybí nějaký most mezi týmem a fanoušky. Když to na sebe vezme hráč typu Vládi Coufala, je v pořádku, ale ještě raději bych byl, kdyby podobně otevřeně vystupovala přímo osoba z asociace. Tlak před jakýmkoliv zápasem a jakoukoliv situací tím sejme z hráčů. Moc bych si přál, aby se tohle zlepšilo," přidal na stránkách Sportu exsparťan, jenž strávil šest let v bundelize.

Mohou Vaclík, Schick a Souček, jehož absenci proti Estonsku kvůli karetnímu ohrožení schválil, pomýšlet na vysněný postup do Kataru? "V semifinále baráže nás čeká jediný zápas venku, to je hodně ošidné. Skotsko je třeba v uvozovkách hratelný soupeř, pak jsou tam ale mnohem těžší soupeři – Portugalsko, Rusko, Itálie. Nedá se vybírat, ale v jednom zápase se může stát všechno. Pokud chceme v Evropě něco znamenat, tak musíme být v takových velkých zápasech konkurenceschopní. Je to jako čtvrtfinále na mistrovství světa v hokeji. Buď budete slavný, nebo zapomenutý. Třeba Portugalci prohráli se Srbskem a ztratili přímý postup, s každým se dá hrát. Šance tam určitě je," uzavřel na isport.blesk.cz bývalý střední obránce, který si v Česku zahrál také za Jablonec nebo Hradec Králové.

Coufalova těžká kritika Letné rezonuje i den poté. Rada by mu přál zažít Tatru Smíchov, co si myslí Jarolím?

Zdroj: isport.blesk.cz