Brno porazilo Chrudim gólem z nastavení, Líšeň padla ve šlágru kola s rezervou Sparty, Opava pokračuje ve vítězné sérii

Patnáctým kolem pokračuje předposlední listopadový víkend druhá nejvyššíčeská fotbalová soutěž. Po páteční výhře Opavy nad Ústím v sobotu fotbalisté Třince porazili v Drnovicích Vyškov vysoko 4:1. Příbram ztartila náskok doma a z utkání s Jihlavou bere jen bod. V šlágru kola rezerva Sparty porazila Líšeň. Varnsdorf si poradil s Prostějovem, Vlašim porazila Duklu.

Ústí nad Labem - Opava

Nového majitele (v pátek byla zveřejněna informace, že majoritu ve slezském týmu chce ziskat společnost Marlenka vyrábějící medové dorty) lákají opavští fotbalisté nejsladším možným způsobem. Už na tři vítězství v řadě protáhli svou sérii úspěchů, když v otvíráku posledního kola první poloviny soutěže vyhráli v severočeském Ústí a vyšplhali se už na 7. místo druholigové tabulky. O vítězství na Armě přitom rozhodli už v prvním poločase, když jim klid dodaly střelecké úspěchy Pikula a Holíka.

Vyškov - Třinec

Další utkání Fortuna:Národní ligy mezi Vyškovem a Třincem skončilo jasnou výhrou hostujícího mužstva. Domácí se sice dostali do velmi brzkého vedení, kdy již ve druhé minutě zápasu otevřel skóre Ondřej Vintr, ale hosté srovnali hned o minutu později zásluhou Juřeny. Těsně před koncem prvn půle pak poslal třinecké fotbalisty do vedení Tidiane Ba. Brzy po zahájení druhého poločasu navíc zvýšil ve dvoubrankový náskok Tomáš Omasta, jehož pokus skončil v síti u zadní tyče. Domácí se marně snažili o snížení a do šancí se dostávali jen sporadicky. Definitivní tečku utkání a výsledku dala 86. minuta, kdy chyboval domácí brankář Spurný, jemuž míč mu podjel pod nohou a střídající Václav Javůrek ranou do prázdné branky uzavřel výsledek na 4:1.

Příbram - Jihlava

Začátek utkání patřil hostující Vysočině, ovšem do vedení se brzy dostali domácí, když se zničehonic trefil Emmanuel Antwi. Hosté v následujících minutách ovšem ještě více přidali a po chybě domácího brankáře dokázali vyrovna zásluhou Tomáše Vlčka, který se trefil hlavou po centru zprava. Do konce první části hry se již nic důležitého neudálo a do kabin se tudíž odcházelo za nerozhodného stavu 1:1. Ve druhém poločase sice bylo k vidění několik střeleckých pokusů, ale žádné další branky se diváci nedočkali. Příbram tak doma remizovala s Jihlavou 1:1. Tomáš Zápotočný tak při svém premiérovém startu na lavičce Příbrami tři body neoslavil.

Sparta Praha B – Líšeň

Sparta B po vítězství nad Líšní poskočila na druhé místo. Rezerva Sparty se dostala do vedení po trefě Drchala ze 3. minuty. Po hodině hry na 2:0 zvýšil stoper Vitík. Hosté stihli pouze snížit Málkem. Pro brněnský celek šlo o první prohru po devíti kolech.

Zbrojovka zvládla vyhrocený zápas s Chrudimí. Byť o poločase vedle o dvě branky, tak v 60. minutě snížil Sumraj a když v 72. minutě šel do sprch předčasně Endl, vypadalo to s Brnem bídně, protože hosté přesilovku využili a za dvě minuty se po gólu Tkadlece začínalo od znova. Jenže autor vyrovnávací trefy se v 82. minutě musel po dvou žlutých kartách také předčasně poroučet z hrací plochy. O výhře Brně rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení Kohoutek.