Výkon nebyl profesorský, ale plný pohybu, hodnotil Trpišovský výkon sešívaných s Teplicemi

Výkon nebyl profesorský, ale plný pohybu, hodnotil Trpišovský výkon sešívaných s Teplicemi

V zadních řadách opět stoprocentní jistota, směrem dopředu se dostavila i efektivita v koncovce. Čtvrteční zaváhání v Konferenční lize bylo zapomenuto, přestože Slavia v české nejvyšší soutěži čelila v Edenu soupeři na druhém konci tabulky. Každý bod se ale počítá a z nedělního duelu si sešívaní odnesli rovnou tři.

Ve čtvrtek byla v Edenu zajímavá divácká kulisa, ale aktuální opatření umožnily vstup pouze tisícovce fans, což se projevilo na atmosféře. „Je to velký kontrast. Ve čtvrtek byla skvělá kulisa, teď taková komorní, i když lidé, co tady byli, se snažili a udělali nějakou kulisu, za to jsme moc rádi,“ ocenil alespoň decentní podporu.

Obrana pražské Slavie se během podzimu dosti měnila vinou zranění opor, ale již pět ligových duelů v řadě drží nyní čisté konto. „Jsme rádi, že i tento zápas jsme absolvovali bez gólu a nějaké vážnější komplikace směrem dozadu. Je už vidět souhra hráčů i automatismy, kluci už trochu předvídají pohyb druhého hráče. Proti Teplicím to bylo spíše náročné na koncentraci, nějaký propadnutý balon nebo záběh, navíc je to náročné na výstavbu hry. Nevybavuju si jediný slabší moment někoho ze čtveřice obránců, i přes jednu vynucenou změnu. Výkon nebyl profesorský, ale plný pohybu,“ pokračoval Trpišovský ve chvále svých svěřenců.

Proti poslednímu celku tabulky by se dalo říct, že musíte získat tři body automaticky, ale někdy se mohou rodit překvapení, která papírové favority mohou mrzet. „Troufnu si říct, že jsme si ten zápas udělali jednodušší my, respektive jsme si dali pozor, abychom si ho neudělali těžší. Jak znova říkám, Teplice nastoupily i s nějakými hráči, kteří se jim vrátili do sestavy. Například na Spartě odehrály fakt skvělý zápas, sahaly tam po bodu, takže si spíše myslím, že jsme v první půli hráli fakt dobře a ten tlak si vynutili,“ uzavřel trenér pražské Slavie.

Zdroj: slavia.cz