Nejsem žádný střelec, ale teď mi to lepí, za což jsem rád, radoval se Řezník po skalpu Liberce

Nejsem žádný střelec, ale teď mi to lepí, za což jsem rád, radoval se Řezník po skalpu Liberce

Polední domácí utkání tohoto roku Viktorie zvládla a po trefách Řezníka a Sýkory se radovala z výhry 2:0. Svěřenci kouče Bílka tak i nadále drží krok s pražskou Slavií a živí naději na zisk mistrovského titulu. Plzeň proti Slovanu rozhodla již během první půle a po zápase bylo znát, že v táboře domácích panuje spokojenost.

Skóre otevřel v první půli Radim Řezník po vynikajícím pasu Lukáše Kalvacha. „V prvním poločase jsme dobře drželi míč, dali dva góly a kontrolovali hru. Ve druhé půli už to bylo hodně o soubojích, druhých balonech a tak dále, ale zvládli jsme to, takže z toho máme důležité tři body,“ nechal se slyšet zkušený obránce.

V rozhovoru pro klubové stránky taktéž přiznal, že jeho trefa nebyla náhoda, nýbrž situace, kterou nacvičují při tréninku „Nějaké takové akce trénujeme. Víme o sobě, ono kdokoli ze zálohy má míč, tak víme, že má výbornou kopací techniku. Snažil jsem se tam naběhnout, vyšlo to dobře, hezky jsem si to zpracoval a zavěsil, takže pěkná akce. Nejsem žádný střelec, ale teď mi to lepí, jsem za to rád. Nicméně důležité je hlavně to, že jsme zápas zvládli a držíme se nahoře v tabulce,“ dodal autor čtyř tref v této ligové sezóně.

V podobné náladě byl zastižen také autor druhé trefy, který brankáře Knoblocha šikovně přehodil. „Když mi Bogy nahrál, tak mi nejprve v hlavě problesklo, že to vezmu z první. Ale přes nohu by to bylo těžké. Gólman zůstal stát, takže jsem si dal dobrý první dotyk a po jeho výběhu mi nezbývalo nic jiného, než to dloubnout. Vyšlo to, jsem za to rád,“ nechal se slyšet Sýkora, který v sobotu odehrál své 150. ligové utkání.

Zdroj: fcviktoria.cz