Máme velmi dobrý, široký kádr, těší Loučku, který si připsal v modelovém zápase Sparty vítězství

Máme velmi dobrý, široký kádr, těší Loučku, který si připsal v modelovém zápase Sparty vítězství
OBSAHUJE OHLASY

Sparta absolvovala uprostřed pracovního týdne ve španělské Marbelle modelový zápas vlastních řad, s tím, že jeden z týmů - ten vítězný - vedl Vrbův asistent Luboš Loučka.

Co vše mu přípravný duel ukázal? "To, že máme velmi dobrý, široký kádr. Všichni hráči odvedli dobré výkony. Po té nepříjemnosti, kdy byl zrušen přípravný zápas s Admirou, to mělo i kondiční parametr, který jsme chtěli. Nikdo se nezranil. Myslím si, že budeme s utkáním spokojení," uvedl na webu sparta.cz člen realizačního týmu letenského "S".

Velký prostor dostali téměř všichni hráči, což kouč považuje určitě za výhodu. "Pokud by modelové utkání nebylo, tak bychom hráli zápas, který byl původně v plánu. Někteří kluci jsou ještě po zranění a vracejí se. Minutáž tedy musela být trochu rozkrájená. Takhle to bylo ideální," přednesl na klubových stránkách devětatřicetiletý kouč, jenž dorazil do metropole již v roce 2018.

Jak se mu sleduje utkání, ve kterém nesleduje jen 11, ale hned dvaadvacet fotbalistů? "Během utkání jsem se přistihl, že sleduji všechny a nesoustředím se jen na „svůj“ tým. Tým byl samozřejmě nás všech celý. Bylo to ale samozřejmě specifické," přiznal na sparta.cz bývalý asistent Slovácka.

A co zlomilo dlouho vyrovnaný zápas, který se hrál na dvakrát 30 minut a v němž se představilo celekm 26 fotbalistů? "Góly, kterých jsme dali víc než oni. Bylo to vyrovnané. Modrý tým byl silnější na balonu, náš bílý byl efektivnější. To je rozhodující," přidal Loučka, jehož středeční bílý tým triumfoval 3:1.

Sestavy:

Modrý tým: Heča – Wiesner, Čelůstka, Hancko, Højer – Pešek, Dočkal, Pavelka, Hložek, Laco Krejčí – Čvančara.

Bílý tým: Holec – Gabriel, Panák, Vitík, Suchomel – Minčev, Sáček, LK37, Karabec, Haraslín – Pulkrab.

Na Křetínského sparťanské éře shledávám nejpozitivnější, že si nekoupil úspěch, hlásí Csaplár

Zdroj: sparta.cz