Nejvytíženějším sparťanem zimní přípravy byl Panák, jehož následovali Holec, Pavelka a mladší z Krejčích

Sparta absolvovala v zimní přípravě tři oficiální přípravné zápasy (na střety s Red Bullem Salcburk a Admirou Wacker nedošlo).

Zatímco Chrudim (5:0) i Rostov (2:0) dokázal celek trenéra Pavla Vrby skolit, před Lokomotivem Moskva (2:3) se musel sklonit.

Celkem zasáhlo do přípravy 24 kmenových sparťanů, s tím, že mezi brankáři jasně dominoval Dominik Holec, jenž zasáhl do všech tří utkání a mezi třemi tyčemi strávil 165 minut čistého času.

Milan Heča si během dvou zápasů připsal 75 odchytaných minut a Florin Nita si připsal jen 30 minut, za což ovšem mohlo přetrvávající zranění.

Vůbec nejvytíženějším sparťanem se ale stal Filip Panák, který odehrál 185 minut. Stoper tak za sebou nechal jak Davida Pavelku se 160 minutami, tak Ladislava Krejčího mladšího, jenž byl využit na 155 minut čistého času.

Jen pro srovnání - útočníci Adam Hložek i Matěj Pulkrab se nakonec zastavili na 150 odehraných minutách.

Mezi nejméně vytíženou pětku patřil i navrátilec po zranění Casper Højer (45 minut), který měl stejnou minutáž jako mladíci Matěj Ryneš, Martin Suchomel, Matěj Polidar nebo Václav Sejk.

Vůbec nejmenší prostor pak dostal Vojtěch Patrák, který navlékl rudý dres jen na 30 mimnut.

A co nejbližší program? Sparta zahájí jaro v sobotu 5. února v 18:00, kdy se ve 20. kole Fortuna:ligy představí na hřišti Českých Budějovic. O čtyři dny později v 17:00 ji v rámci čtvrtfinále MOL Cupu čeká derby na půdě Slavie. V neděli 13. února přivítá třetí tým tabulky na Letné v 21. ligovém kole Plzeň a ve čtvrtek 17. února vyzve ve 21:00 ve vyřazovací fázi Konferenční ligy před domácím publikem Partizan Bělehrad.

Pro současnou Vrbovu družinu může být dobrou eventuální variantou také hra na dva klasické útočníky...

Zdroj: sparta.cz