Snad jsme to dneska odšpuntovali, hlásí po výhře nad Zlínem a prvním ligovém gólu za Spartu Čvančara

Snad jsme to dneska odšpuntovali, hlásí po výhře nad Zlínem a prvním ligovém gólu za Spartu Čvančara

Opět to nikterak přesvědčivý výkon nebyl. Kdyby se Vukadinovič víc než na vymodlení penalty při samostatném úniku hned v úvodu utkání mezi Spartou a Zlínem soustředil na překonání Holce, mohla mít Sparta velké problémy. Nakonec i díky prvnímu gólu Tomášs Čvančary v jejím dresu ale jeden z adeptů na titul bere tři body.   

Sám Čvančara s výtkami k předvedené hře v pozápasovém rozhovoru pro web Sparty souhlasil. “První poločas nebyl vůbec ideální, v podstatě jsme si nevytvořili žádnou stoprocentní šanci a za mě bylo dobrých možná tak prvních patnáct minut. Naštěstí pak jsme si v kabině řekli co je potřeba zlepšit, v druhém poločase jsme to opravdu zlepšili a dali brzo gól,” hodnotil utkání útočník, který na Letnou přišel v zimní pauze z Jablonce. 

Zároveň doufá, že se Sparta odrazila nedělním výkonem k lepším zítřkům. “Věřím, že dneska jsme to - i když ne třeba úplně povedeným výkonem - odšpuntovali, že na to navážeme a bude se na to další zápasy nabalovat,” míní Čvančara. Podle posily kádru Pavla Vrby to Sparta dluží svým fanouškům. “Musíme fanouškům vrátit to o co jsme přišli a že z nás nějakou dobu nemohli mít radost, tak snad teď už začne to lepší období,” dává veřejný závazek.

Podobně vnímá i svoje výkony. “Za svůj gól jsem samozřejmě rád. Jsem tady nový, musím prokazovat, že jsem tady právem, takže jsem rád, že jsem tím gólem pomohl,” hlásí. Výkon šak za ideální nepovažoval, i když mu tentokrát Pavel Vrba na hrot útoku dal parťáka v podobě Adama Hložka. Kooperace mezi dvěma ofenzivními talenty ale moc neklapala, respektive neměla moc místa na rozvinutí se. “Za mě jsme nemohli moc prostor spolupracovat, Zlín hrál v hlubokém bloku a my jsme si museli chodit pro balóny,” uzavírá Tomáš Čvančara. 

zdroj: sparta.cz