Trpišovského přání? Nechce Feyenoord ani PAOK. Rád by naopak potkal Mourinha, případně PSV Eindhoven

Trpišovského přání? Nechce Feyenoord ani PAOK. Rád by naopak potkal Mourinha, případně PSV Eindhoven
OBSAHUJE VIDEO

Slavia, Bodø/Glimt, PSV Eindhoven, Leicester City, Olympique Marseille, Feyenoord Rotterdam, AS Řím a PAOK Soluň. Toť osmička čerstvých čtvrtfinalistů Evropské konferenční ligy.

Sešívané "S" je ve čtvrtfinále jedné z evropských soutěží potřetí za poslední čtyři roky. Jak moc to těší jeho hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského?

"Během čtyř let tři postupy do čtvrtfinále plus jeden postup do Ligy mistrů, to je úctyhodné. Myslím si, že je to ukázka práce lidí v klubu, není to náhoda, je to opakované. Stojí za tím úsilí mnoha lidí od vedení klubu, přes tým, realizák, trenéry, skautů a celého aparátu, který ve Slavii je. Je to skvělé vizitka práce klubu. Možná si to ani v tuhle chvíli neuvědomujeme, hrát ale jako český klub za čtyři roky třikrát čtvrtfinále evropského poháru je obrovský úspěch. Jak říkal Tomáš Holeš, jsme rádi, že jdeme dále, že budou další dva zápasy. Máme další šanci porvat se o to dostat český klub ještě dále, než je čtvrtfinále," uvedl šéf obhájce titulu, jehož tým prohrál dvakrát za sebou.

A koho by si přál jako dalšího soupeře? "Hlavně nechceme Feyenoord, jednak už jsme s ním hráli, za druhé víme, jak dobrý tým to je, ukázali to teď i s Partizanem. Zbytek jsou skvělé týmy, přáli bychom si někoho, s kým jsme ještě nehráli. AS Řím by bylo skvělé, dostat takový klub do Edenu. Já bych si osobně přál i PSV Eindhoven, se kterým jsme ještě nehráli. Pamatuji si ten tým z dřívějška, kdy tam hráli skvělí hráči a myslím si, že by takový dvojzápas Slavii také slušel," ozřejmil na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Z pohledu českého koeficientu by se možná hodilo případné vyřazení řeckého zástupce, čili Paoku Soluň. Co na to nadřízený Sora, Mandouse, Tecla a spol.? "PAOK bych moc nechtěl, jako trenéři jsme tam už jednou hráli. Na druhou stranu mají dobrý tým a hezký stadion, takže bych nebyl úplně proti. Jak jsem ale říkal, mám jiné favority. Porážka mě kvůli koeficientu mrzí, je fakt důležitý. když se nám postaví do cesty PAOK, o to více to budeme moci nahradit," uzavřel na stránkách slavia.cz bývalý kouč Žižkova i Liberce.

Velké kluby? Nikoho se nebojím. Když budeme hrát proti Leicesteru či Římu, jsem připravený, hlásí Sor

zdroj: SK Slavia Praha