Brabec v Řecku přestal sbírat žluté karty: Asi platí pravidlo, které mě v osmnácti naučil pan Hřebík

Brabec v Řecku přestal sbírat žluté karty: Asi platí pravidlo, které mě v osmnácti naučil pan Hřebík

Jakub Brabec (29) je Řecku spokojen. V Arisu Soluň je vytížený, v nadstavbové části usiluje o pohárovou Evropu a navíc přestal úplně sbírat žluté karty. 

Během osmadvaceti startů v základní sestavě skutečně neviděl ani jedno varování, což se mu naposledy přihodilo deset let zpět, kdy však finišoval ročník s pouhými šesti prvoligovými vystoupeními.

"Asi platí pravidlo, které mě v osmnácti naučil pan Hřebík. Že když musím faulovat, tak mám špatné postavení. Pár faulů na žlutou kartu jsem během sezony asi měl, v ten okamžik jsem ji ale od rozhodčích nedostal a jsem za to rád, že jsem kvůli kartám nepřišel o nějaký zápas," uvedl v rozhovoru pro Gól devětadvacetiletý střední obránce.

Jak mu řecká Super League 1 po defenzivní stránce vyhovuje? "Jsou zde kvalitní útočníci, řecké kluby, i ty slabší, mají peníze, aby si je pořídily. Ale nevybavuji si, že by mě některý vyloženě proháněl. Pro mě jako obránce to je velká zkušenost, že můžu stabilně nastupovat proti těmto ofenzivním hráčům. Řecká liga se mi moc líbí! Je to výzva v ní uspět," přidal na webu gol.cz zkušený český reprezentant, jenž nechybí ani v nominaci na baráž se Švédskem.

Gólově se zatím prosadil jednou a rád by své statistiky ve zbytku ročníku vylepšil. "Na standardky sice chodím docela pravidelně, ale nějak nám nevycházejí, ani balony se ke mně ve vápně neodrážejí. Pořád čekám na nějaký jarní gól, snad brzy přijde," doplnil hráč, který musí být s prvním rokem na jihu Starého kontinentu spokojen...

Aris ztrácí na čtvrté pozici pouhý bod na třetí AEK Atény. "Jsem rád, že kopu pravidelně. Naše sestava je stabilizovaná, i když by mohla být ještě lepší. Uvidíme, jak nakonec v lize dopadneme, jestli se nám opravdu povede dostat se do pohárové Evropy. Pobyt v nejlepší šestce je splněná povinnost. Dost jsme se na to nadřeli, byl tam problém se šesti odečtenými body za minulou sezonu, které nám naštěstí vrátili. Nyní se budeme prát o to, abychom se dostali v létě do kvalifikace o evropské poháry. Bojujeme o třetí místo s AEK Atény a Panathinaikosem, ale možná se to bude týkat i čtvrtého týmu z ligy v návaznosti na Řecký pohár. Pokud by ho třeba Tomáš Vaclík s Olympiakosem vyhráli," zakončil na portálu gol.cz exsparťanský stoper s plzeňskou minulostí, jenž v zahraničí hrál také za Rizespor nebo Genk.

Křetínský konečně po 18 letech opravdu vlastní Spartu. Půjde do nadstavby z prvního místa Plzeň, nebo Slavia?

Zdroj: gol.cz