Guardiola ukázal na tři zaběhlé součástky sestavy, kterým chce nabídnout nové kontrakty

Guardiola ukázal na tři zaběhlé součástky sestavy, kterým chce nabídnout nové kontrakty

Na startu letošního roku se zdálo, že je o vítězi v Premier League rozhodnuto, ale Liverpool dokázal zabrat a stáhnout náskok Manchesteru City na pouhý bod. Pep Guardiola však svým ovečkám věří a nepochybuje o tom, že v jejich silách je mistrovskou trofej opět ukořistit. Navíc dal nyní jasně najevo, že počítá i se služebně staršími tvářemi na Etihad Stadium.

Podle britského listu Daily Mail se mají hned tři součástky týmu dočkat nových kontraktů. Trio sehrálo významnou roli v posledních letech a Guardiola by je měl rád k dispozici i nadále. Lukrativních smluv se mají dočkat Rodri, Riyad Mahrez a Ilkay Gündogan.

Pětadvacetiletý Rodri má s Citizens uzavřenou spolupráci až do roku 2024, ale vedení lídra Premier League mu chystá nabídnout lukrativní zvýšení platu. Aktuálně si každý týden přijde na 70 tisíc liber, ale na stole leží možnost, že by mohl pobírat 125 tisíc liber.

Důvodem je jeho bezchybnost ve středu zálohy, kde operuje od roku 2019. Tehdy přišel z Atlétika Madrid za 56 milionů liber a rozhodně se jednalo o vydařený nákup. Zbylými dvěma hráči, kteří mají dostat nové smlouvy, jsou Mahrez a Gündogan. Oběma jejich stávající kontrakty vyprší příští rok v létě, ale Guardiola se taktéž nechal slyšet, že i oni v jeho plánech i nadále figurují.

Zdroj: dailystar.co.uk