V Jihlavě padlo sedm gólů, sparťanské béčko nadále pokračuje v remízách, Třinec si s chutí zastřílel a v souboji Chrudimi s Vyškovem gól nepadl

Pozice mistra i posledního týmu FNL byly definitivně určeny ještě před 27. kolem. Mezi elitu se po roční odmlce vrací brněnská Zbrojovka, do třetí ligy padá žižkovská Viktoria. Kdo ji ale bude následovat a kdo se o účast ve FORTUNA:LIZE popere v baráži, zatím jasné není. Jisté indicie máme již teď, díky třem odehraným utkáním.

Fotbalová Národní liga

Dukla Praha - Sparta Praha B 1:2 (0:1)
Branky:
57. Červenka – 10. a 72. (penalta) Kozák

Pražské derby skončilo čtyřgólovou remízou. Sparťanské béčko do zápasu vstoupilo lépe a po poločase vedlo o jednu na branku, Dukla však dokázala v 57. minutě vyrovnat krok.  Spartě následně vrátil jednogĺové vedení  dvacetiletý Matyáš Kozák, který proměnil nařízenou penaltu a sparťanští měli vítezství takřka na dosah, avšak v 90. minutě vyrovnal skóre po rohovém kopu Jan Peterka . Pro Spartu se jedná již o třetí remízu v řadě, ta dněšní navíc nahrála do karet Líšni, která ji v případěš výhry může nahradit na druhém místě.

Chrudim - Vyškov 0:0

Chrudim ve 27. kole Fortuna národní ligy pouze remizovala s Vyškovem 0:0, čímž promarnila příležitost vzdálit se sestupovým příčkám a bodově se dotáhnout právě na Vyškov. Východočeši nevstřelili rozhodující gól ani přes lehkou herní převahu, kterou po celý zápas měli, a zapsali si tak již třetí bezbrankovou remízu v řadě.

Třinec - Příbram 4:1 (1:0)
Branky: 44., 65. a 76 L. Kania – 61. T. Pilík

Třinec se ve svém předposledním zápase na vlastní půdě v rámci 27. kola letošní Fortuna národní ligy blýskl výhrou 4:1 nad Příbramí a opět se značně vzdálil sestupové hrozbě. Plný počet bodů zařídil domácím po pěti utkáních bez výhry především Lukáš Kania, jenž se v duelu trefil hned třikrát. Střelecky se prosadil také René Dedič, který je v týmu zapůjčen právě z Příbrami. Slezaní tak dokázali utnout sérii pěti zápasů bez výhry a v neúplné tabulce jim patří třináctá příčka.

Opava - Varnsdorf  3:1
Branky: 47. Pikul, 60. Darmovzal, 76. Helešic - 71. Radosta

Líšeň - Prostějov  2:0
Branky: 44. Málek, 85. Toutou

Vlašim - Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Branky: 17. Suchan - 6. Blecha, 89. Řezníček z pen.

Zbrojovka nepřímo pomohla Líšni, když porazila Vlašim, čímž podržela Líšeň na druhém místě. Brněné se dostali do rychlého vedení trefou Filipa Blechy, ale v 17. minutě dokázal vyrovnat domácí Suchan. Poté mohl skóre otočit Jakub Křišťan, ovšem pokutový kop neproměnil. Naopak hostující Řezníček pokutový kop z 89. minuty proměnil a stvrdil Zbrojovce postup mezi elitu.

Táborsko - Ústí nad Labem 3:0
Branky: 23. Vozihnoj, 38. Krch, 83. Tijani

Jihlava - Žižkov 4:3
Branky: 30. Selnar, 45. Tall, 50. Peřina, 88. Belaid - 2. Vandas, 43. Gabriel, 65. Sixta

Vysoce atraktivní duel se odehrál na Vysočině, kam zamířil jistě sestupující Žižkov, diváci viděli parádních sedm branek. Všechny body nakonec braly domácí, když vítězný gól vstřelil Tijani Belaid.

Zdroj: livesport.cz, fnliga.cz