Bez Matějovského by Mladá Boleslav nebyla tak silná. Ladra k němu vzhlíží a je to jeho obrovský vzor...

Bez Matějovského by Mladá Boleslav nebyla tak silná. Ladra k němu vzhlíží a je to jeho obrovský vzor...

Osobností ročníku 2021/2022 se stal Marek Matějovský z FK Mladá Boleslav, který za sebou nechal jak Tomáše Hübschmana z Jablonce, tak Milana Petrželu ze Slovácka.

Pokud by exsparťan s historií v Readingu nepokračoval také v sezoně 2022/2023, bylo by to obrovské překvapení. V boleslavské kabině je čtyřicetiletý funkční veterán stále velmi inspirativní...

Co říká jeho výkonům a vitalitě jeho o 15 let mladší kolega Tomáš Ladra? "Vzhlížím k němu, je to můj obrovský vzor. Je radost s ním hrát. Stačí naběhnout a on vám dá balon tam, kam potřebujete. Užíváme si s ním každý den. Doufám, že mu vydrží zdravíčko a ještě nějakou sezonu přidá," uvedl na stránkách gol.cz hráč, jenž může nastupovat v záloze i v útoku.

Bývalý český reprezentant je pro něj jednoznačnou inspirací. "Máme z něho obrovský respekt, zároveň víme, že když je na hřišti, ohromně nám pomůže. On je obrovskou personou, bez něj bychom nebyli tak silní," přidal na portálu gol.cz hráč sedmého celku Fortuna:ligy, jehož prvoligové konto obsahuje 138 klání a 18 přesných zásahů.

A jaký rok má za sebou sám někdejší hráč Pardubic nebo Jablonce? "Jsem ze sebe trochu zklamaný, mohl jsem mít lepší čísla. Ze začátku jsem se trochu trápil, v závěru už to bylo víc v pohodě. Věřím, že příští sezonu to bude z mé strany určitě lepší. Alespoň se o to budu snažit. Makám na sobě, někdy si přidám," uzavřel v interview pro magazín Gól svěřenec Pavla Hoftycha.

Panák je po dalším zákroku: Koleno je po opakovaných problémech bohužel ve stavu, kdy se těžko odhaduje návrat

Zdroj: gol.cz