Poslední tanec na Old Trafford? Dle italských médií je rozhodnuto o dalších krocích Paula Pogby

Poslední tanec na Old Trafford? Dle italských médií je rozhodnuto o dalších krocích Paula Pogby

Několik italských médií naznačuje, že se Juventus dohodl na osobních podmínkách s Paulem Pogbou. Jeho smlouva na Old Trafford vyprší 30. června a během několika posledních dnů Bianconeri informovali Manchester United, že s hráčem jednají.

Podle La Gazzetta dello Sport, Sportitalia a dalších jsou nyní již jednání ukončeny. Juventus se dohodl s Pogbou na osobních podmínkách prostřednictvím jeho právníka, který převzal rozhovory, po smrti agenta Mino Raioly.

Jedná se prý o tříletý kontrakt v hodnotě 10 milionů eur na sezónu plus bonusy související s výkonem.

Informace z blízkého okolí Francouze uvádí, že se vrací do klubu, kde se cítil nejšťastněji. I proto odmítl lákavé vábení ze stran PSG, Realu či Manchesteru City.

Je to pozoruhodný obrat, vezmeme-li v úvahu, že v roce 2012 přišel do Juve jako volný hráč z Manchesteru United a v roce 2016 byl prodán zpět do stejného klubu Premier League za 105 milionů eur. Nyní, zdá se, se příběh opakuje.

Důvodů neprodloužení smlouvy na Old Trafford, je prý hned několik.  Pogba prý cítí nedostatečnou kredibilitu za své výkony, jak už ze stran médií, tak ze stran fanoušků. Těm se však jeden nemůže příliš divit. Devětadvacetiletý francouzský reprezentant nastoupil v aktuální sezóně, v rámci všech soutěží, do 27 zápasů, ve kterých si připsal jedinou branku a 9 asistencí. Jeho herní projev, na anglických trávnících, zcela nekoresponduje s tím, jaké výkony předváděl na loňském EURO 2020, či na začátku sezóny.  Fotbal v Anglii jej netěší, tudíž změna prostředí může být prospěšná pro všechny zúčastněné.

Dalším bonusem je, že Pogba bude těžit z daňových úlev, které fakticky sníží daň splatnou z jeho platu na polovinu.

Zdroj: gazzetta.it

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.