Česká nominace na elitní Ligu národů? 4 slávisté chybí, Vlkanova, Jemelka, Havel, Matějů, Brabec či Pešek nikoliv

Česká nominace na elitní Ligu národů? 4 slávisté chybí, Vlkanova, Jemelka, Havel, Matějů, Brabec či Pešek nikoliv
OBSAHUJE VIDEO

Český národní tým má před sebou v červnu čtyři duely dalšího ročníku Ligy národů a Jaroslav Šilhavý proto odhalil kádr, který bude Švýcarsku, Španělsku a Portugalsku čelit.

Kouč, jenž dostal od vedení FAČR důvěru až do konce příštího kvalifikačního cyklu, povolal do zbraně nováčka Adama Vlkanovu, který by měl v letní přestávce opustit Hradec Králové kvůli lukrativnější adrese.

"Ústřední postava Hradce, který byl příjemným překvapením ligy a zamíchal pořadím na čele. Porazil Slavii a způsobil ji problémy," vysvětlil svůj krok někdejší šéf Slavie, Jablonce, Liberce i Dukly.

Ve výběru 23 hráčů do pole a tří brankářů (Vaclík, Staněk, Pavlenka) po necelých dvou letech nechybí ani uzdravený ofenzivní hráč Twente Václav Černý.

Kromě zraněného Patrika Schicka se trenérovi omluvili hned čtyři hráči Slavie (omluvenky ze zdravotních důvodů přišly od Petra Ševčíka, Lukáše Provoda i Davida Hovorky a volno dostal Tomáš Holeš) a v aktuální nominaci tak figuruje pouze jeden zástupce vršovického Edenu Ondřej Lingr.

"Na Slavii stejně jako na další kluby jsme poslali širší nominaci. Ze Slavie nám přišla odpověď, že někteří hráči nebudou k dispozici kvůli zdravotním komplikacím. Vyžádali jsme si lékařské zprávy a například Tomáš Holeš má zvýšené hodnoty v krvi," objasnil reprez manažer Tomáš Pešír.

"Je škoda, že nemůžeme být v nejsilnějším složení. Chybí přibližně deset hráčů, kteří by v nominaci jinak byli," posteskl si šedesátiletý odborník.

Česká nominace:

Brankáři: Staněk, Vaclík, Pavlenka

Obránci: Petrášek, Jemelka, Havel, Matějů, Zima, Brabec, Zelený, Coufal

Středopolaři: Černý, Souček, Kalvach, Krejčí, Sadílek, Pešek, Lingr, Jankto, Vlkanova

Útočníci: Jurečka, Kuchta, Hložek

Šmicer o Slavii: Rozsvítilo se takové červené světýlko, které vedení, trenérům i hráčům ukázalo: takhle ne

Zdroj: fotbal.cz