O Kolik si ve Wu-chanu finančně polepšil Stanciu a jak produktivní je aktuálně v čínské Superlize?

O Kolik si ve Wu-chanu finančně polepšil Stanciu a jak produktivní je aktuálně v čínské Superlize?

Exslávista Nicolae Stanciu nikterak neskrýval, že českou nejvyšší soutěž opouští kvůli lepším osobním podmínkám, protože už není nejmladší a potřebuje zabezpečit svou rodinu.

Devětadvacetiletý špílmachr s výjimečnou kopací technikou dorazil do čínské Superligy jako zavedená hvězda a žádný jiný příchod do dotyčné soutěže nebyl před startem nové sezony zářivější.

Rumunská média odhalila, že si jeho roční gáže v klubu Wu-chan Three Towns činí 2,5 milionu eur, což je více než dvaašedesát milionů korun.

Je to mimochodem více než dvakrát více, než kolik ve své době bral ve vršovickém Edenu, kde se dostal na 1,1 milionu eur za ročník.

Podle těchto čísel je nejlépe placeným rumunským hráčem současnosti.

Podle těchto čísel je odchovanec Unirei se smlouvou do 31. prosince 2024 nejlépe placeným rumunským hráčem současnosti a v tomto směru zastiňuje i tržně dražší hráče jako Razvana Marina, Alexandrua Cicaldaua, Ianise Hagiho či Dennise Mana.

Jeho Wu-chan je po šesti kolech CSL na první příčce. Jeho tým pětkrát vyhrál a jednou remizoval, to vše při skóre 21:3.

Sám někdejší hráč Anderlechtu, Al Ahli, Vaslui, FCSB či Sparty se na tom během 491 minut odehraného času podílel třemi brankami a čtyřmi gólovými asistencemi, díky čemuž v přihrávkách vládne celé soutěži.

Hložek si musí pořádně odpočinout. Od všestranného mladíka se toho v Bay Areně opravdu nebude čekat málo...

Zdroj: Titan Plus