Nagelsmann: Barcelona nemá peníze, ale koupí si koho chce. Nevím, jak to dělají, je to trochu zvláštní i šílené

Nagelsmann: Barcelona nemá peníze, ale koupí si koho chce. Nevím, jak to dělají, je to trochu zvláštní i šílené

To, že Barcelonu, jež v noci z úterý na středu přejela Inter Miami, trápí nemalé dluhy a že na tom ekonomicky není zrovna hvězdně, není žádné velké tajemství a dotyčná situace navíc netrvá zrovna krátce.

I kvůli tomu nabízel šestadvaceti tituly ověnčený katalánský obr různé bonusy jako pořádání svatebních obřadů na Camp Nou či fanouškovské zápasy uvnitř slavného chrámu. To vše s jediným účelem - vydělat peníze.

I navzdory tomu však přivedla do klubu nováčky jako Franck Kessié, Andreas Christensen či Raphinha. I když nemusela platit úplně za všechny, je jasné, že jejich platy nebudou zrovna miniaturní a finanční regule LaLigy podle všehoo opět dostanou na frak.

Všemu se navíc vyniká čerstvý nákup ostrostřelce Roberta Lewandowského, za něhož Barca zaplatila Bayernu Mnichov téměř 1,3 miliardy korun a zavázala si ho až do jeho sedmatřiceti let, s tím, že osobní podmínky ve Španělsku bude mít sedmisobný král bundesligových střelců samozřejmě královské.

Dotyčný obchod pobouřil a rozčaroval trenéra bavorského titána z Allianz Areny Juliana Nagelsmanna, který chtěl polského kanonýra udržet, leč nepovedlo se.

"Je to jediný velkoklub na světě, která nemá peníze, ale pak si koupí všechny hráče, které chce. Nevím, jak to dělají. Je to kapku zvláštní, trochu šílené," kroutil hlavou šéf obhájce německého primátu s minulostí v Red Bullu Lipsko či Hoffenheimu.

Manchester United dokráčel ke třetí letní výhře, Barcelona roznesla na kopytech Beckhamovo Inter Miami

Zdroj: tn.nova.cz