Hornické derby skončilo remízou, derby ovládla Slavia a Olomouc urvala body s Opavou až v závěru

V páteční předehrávce třetího kola Fortuna Národní ligy se v hornickém derby utkali Příbram s Karvinou a došlo na dělbu bodů. Jihlava si poradila s Chrudimí. Slavia zcela jasně ovládla derby Pražských S, Dukle ani zlepšený výkon nestačil na bodový zisk a Táborsko si fantastickým výkonem v druhém poločase zajistilo tříbodový zisk.

Příbram - Karviná

V páteční předehrávce třetího kola jsme mohli vidět remízu, kterou si z Příbrami odvezla Karviná. Po gólu ze 2. minuty, kdy se prosadil Mikuš, tým ze z východu vedl, ale v 57. minutě srovnal Pavel Osmančík a srovnal tak stav zápasu. Jelikož se do konce už nic nestalo, oba týmy braly jeden bod do tabulky.

Chrudim - Jihlava

Jihlava si  dokázala poradit s Chrudimí 2:1, a zůstává tak nadále v novém ročníku neporažena. Klub z Vysočiny rozhodl utkání ve svůj prospěch už v závěru první půle, kdy se nejprve trefil Šimon Gabriel a následně i Fares Shudeiwa, který si nakonec připsal vítězný gól.

Slavia Praha B - Sparta Praha B

První druholigové derby pražských rivalů ovládla Slavie, když si na domácí půdě poradila se Spartou 4:2. Fotbalovou podívanou rozhodla slávistická rezerva už v prvním poločase, kdy vstřelila hned tři branky. Hlavní postavou zápasu se stal 18letý Štěpán Beran, který jeden gól dal a na druhý přihrál.

Třinec - Dukla Praha 2:0

Dukla přijela na hřiště Třince s jasným cílem poprvé v sezoně bodovat, to se jí však nakonec i přes zlepšený výkon nepovedlo, jelikož padla 0:2. Po půlhodině hry vstřelil vítěznou branku zápasu Tomáš Omasta, a hosté tak kromě bodů dál čekají i na první vstřelený gól.

Vyškov - Táborsko

Utkání mezi Vyškovem a Táborskem nakonec dokázali ovládnout domácí fotbalisté v poměru 3:1. Jihočeši sice byli po prvním poločase v jednogólovém vedení, Vyškované však měli skvělý vstup do druhého dějství a dvěma brankami během tří minut zápas otočili. Stejně jako v prvním ligovém duelu zařídily výhru svými góly africké opory Adama Fofana a Bienvenue Kanakimana.

Vlašim - Líšeň

Líšeň také v této sezóně bojuje o vrchní patra soutěže a jeví se jako jeden z favoritů na možný postup mezi tuzemskou elitu. Výběr z Brna zavítal do Vlašimi a po první půli prohrával po brance, kterou obstaral Langhamer. Jihomoravský klub se oklepal ve druhém poločase, kdy nejprve Vandas stav srovnal a Čermák poté z penalty dokonal obrat.

Olomouc B - Opava

Rezervní tým Olomouce sehrál v neděli dopoledne partii proti Opavě a diváci dlouhou dobu nebyli svědky změny skóre. Utkání nakonec rozhodla jediná branka utkání, kterou za domácí vstřelil až v nastaveném čase druhého poločasu Galus.

Varnsdorf - Prostějov

Utkání mezi Varnsdorfem a Prostějovem nabídlo po brance v obou poločasech a radovali se z nich domácí. V první půli proměnil pokutový kop Dordić a po změně stran si tuto zkušenost úspěšně zopakoval.

Příbram - Karviná 1:1 (0:1)

Branky: 57. Osmančík - 2. Mikuš

Chrudim - Jihlava 1:2 (0:2)

Branky: 77. Firbacher - 36. Gabriel, 45+1 Shudeiwa

Slavia Praha B - Sparta Praha B  4:2 (3:1)

Branky: 9. Beran, 14. Fila, 45. Šubert. 47. Bárta - 41. a 89. (pen) Pudhorocký,

Třinec - Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 33. Omasta, 74. Juřena