Osm aktuálně nejhodnotnějších členů o Ligu mistrů usilující západočeské družiny z Doosan arény

Osm aktuálně nejhodnotnějších členů o Ligu mistrů usilující západočeské družiny z Doosan arény

Byť má Michal Bílek ve svém kádru také Martina Jedličku, Milana Havla, Libora Holíka, Cadua, Jhona Mosqueru, Erika Jirku, Fortune Basseye, Tomáše Chorého i Jana Klimenta, žádný ze jmenovaných se svou cenou nevejde mezi osmičku nejcennějších hráčů soudobé Plzně, která se touží přes Karabach protlačit do základní skupiny Ligy mistrů a i před příštím týdnem už má jistotu podzimních bojů v Evropské lize.

O šestou pozici se dělí hned tři hráči - sedmadvacetiletý nováček Václav Jemelka, o rok starší navrátilec z Ekstraklasy Jan Sýkora a dvaatřicetiletý křídelník Jan Kopic. Aktuální tržní cena všech zmíněných je podle specializovaného portálu transfermarkt.com jeden milion eur, čili okolo 25 milionů korun.)

Pátým nejcennějším zbožím je špílmachr Aleš Čermák, který by při případné změně dresu vyšel na 1,2 milionu eur, což je pořád o 100 tisíc eur méně, než u čtvrtého muže pořadí a kapitána Viktorie v jedné osobě Lukáše Hejdy.

Od Samka, přes Daňka, až po Alijagiče aneb 7 nejdražších českých mladíků, kterým ještě pořád nebylo ani dvacet

Tři nejdražší součástky Plzně pak dokázaly jistě překročit hranici 2 milionů eur, tedy 50 milionů korun. Čtyřiadvacetiletý Pavel Bucha i o tři roky starší Lukáš Kalvach by možné zájemce vyšly na 2,5 milionu eur a chválená jednička žebříčku Jindřich Staněk by byl teoreticky k dispozici minimálně za 3 miliony eur.

Úspěšné tažení Fortuna:ligou a výrazné výkony v Lize mistrů, potažmo obecně v pohárové Evropě, by si pak mohly s hodnotou západočeských opor zase trochu pohrát.

Sedm nejdražších hráčů Plzně:

1. Jindřich Staněk (27 let) - 3 miliony eur
2. Lukáš Kalvach (27 let) - 2,5 milionu eur
3. Pavel Bucha (24 let) - 2,5 milionu eur
4. Lukáš Hejda (32 let) - 1,3 milionu eur
5. Aleš Čermák (27 let) - 1,2 milionu eur
6. Jan Sýkora (28 let) - 1 milion eur
7. Václav Jemelka (27 let) - 1 milion eur
8. Jan Kopic (32 let) - 1 milion eur

Nejlepší český brankář dneška? Čerstvě vyřčená slova Bílka zřejmě nepotěší Vaclíka, Mandouse ani Pavlenku...

Zdroj: transfermarkt.com