Před úžasným veteránem Petrželou smeká i Svědík. Nebojí se něco udělat, vytvořit přečíslení, je rychlý s balonem...

Před úžasným veteránem Petrželou smeká i Svědík. Nebojí se něco udělat, vytvořit přečíslení, je rychlý s balonem...

1. FC Slovácko přehrálo hosty ze švédského Stockholmu (3:0) i díky výborným individuálním výkonům středové formace a Martin Svědík chválil nejen navrátilce po zranění Marka Havlíka, ale i Michala Trávníka a hlavně funkčního veterána Milana Petrželu.

Mnoho překvapilo právě nasazení Havlíka, který měl být podle původních zpráv mimo ještě několik týdnů. "Je to klíčový hráč a nemusím prozrazovat všechno. Jsem rád, že se Mára takhle brzy uzdravil. Všichni viděli, jak je to důležitý hráč. Jak v ofenzivní činnosti, kde rozdává balony, stará se o standardky, tak i v obraně, v organizaci ve středu pole, ve čtení hry, v důsledném dostupování," ocenil odchovance moravského týmu Svědík.

Dařilo se i exsparťanovi Trávníkovi, který prožil možná nejlepší zápas po návratu do Uherského Hradiště. "To se přímo nabízí. Jestliže přijde kvalita, i výkon Trávníka roste. Mára dokáže na sebe navázat hráče, vytvořit mu prostor, může s ním jít do dobré kombinace," přidal náročný kouč Slovácka.

A co devětatřicetiletý Petržela? "Byl úžasný. 39 let a zahrát takový pohárový zápas, to se jen tak nevidí. Musím před ním smeknout klobouk. Výkon byl perfektní, i směrem do obrany. Nebojí se něco udělat, vytvořit přečíslení, je rychlý s balonem. Určitě mu pomohl vstřelený gól. Škoda, že mu to tam nespadlo ještě jednou," zaznělo z úst renomovaného stratéga, který musel ocenit i gólového žolíka Sinjavskije. "Náhoda to není. Je to gólový hráč. Dostal by už asi příležitost od začátku, ale má trochu problémy s obrannou fází a organizací hry. Ještě to nepojal. Ale je to hráč, se kterým se dá pracovat. Naslouchá. Navíc je to úžasně pozitivní kluk. Bere to tak, jak si představuji a podle toho vypadá i na hřišti. Šanci jako první náhradník si zasloužil," uzavřel na pozápasové tiskové konferenci osmačtyřicetiletý odborník.

Urputné Teplice nemají vzadu žádné věže, přesto podle Hybše jedou do Vítkovic na Vrbovo území pro body...

Zdroj: fcslovacko.cz