Braithwaite už pálí za Espanyol Barcelonu, Bilý balet doma přetlačil Betis, Real Sociedad si body dělil s Atléticem

Souboj Celty de Vigo s Cádizem odstartoval čtvrté kolo španělské LaLigy. První poločas utkání Celty de Vigo s Cádizem nabídl divákům bídnou útoveň. K vidění nebylo prakticky nic, takže rozhodčí duelu ani nenastavil v úvodní pětačtyřicetiminutovce ani minutu. V průběhu druhé půle však přebrali veškerou aktivitu domácí fotbalisté z Celty de Vigo, kterým se povedlo dostat nakonec až do třígólového vedení, které si už s bezmocným Cádizem nenechala vzít. Celta se tak v tabulce LaLigy posunula (pravděpodobně dočasně) na šestou příčku. Naopak Cádiz je i nadále poslední se skóre 0:10.

Sobotní program odšpuntovalo poměření mezi Mallorcou a Gironou. Diváci se dočkali branek až v samotném závěru. Domácí poslal do vedení v 87. minutě Raillo, ale o tři minuty později srovnal na konečných 1:1 Saiz z penalty.

Výhru slaví Bílý balet, který na San Bernabéu uspěl proti Betisu. Skóre otevřel již v 9. minutě Vinícius, ale Canales o pár minut později dokázal srovnat. Rozhodla až branka Rodryga ve druhé půli.

Real Sociedad si dělil body s Atléticem Madrid. Hosty poslal do vedení již v 5. minutě Morata, po změně stran pak srovnal Sadiq.

Barcelona úřadovala na půdě Sevilly a zaslouženě vyhrála rozdílem tří branek. O ty se postarali v prvním poločase Raphinha s Lewandowskim, po změně stran pak i Garcia.

Athletic Bilbao v sezoně poprvé prohrálo, když doma nestačilo na Espanyol Barcelonu, ti si tak připisují naopak první vítězství, o které se postaral dánský útočník Braithwaite, jenž v minulém ročníku ještě oblékal dres FC Barcelony.

V souboji týmů ze spodních pater španělské soutěže v dohráce mezi Valladolidem a Almeríou to dlouho předlouho vypadalo na dělbu bodů. Až v nastaveném čase v třiadevadesáté minutě výtečně zasadil smrtící ránu hostům z Almeríy Weismann. Ačkoliv se hosté ještě v závěru nastavení pokusili o vyrovnání, štěstí hrálo v dohrávce v jejich neprospěch.