Hanckův Feyenoord zostudil soupeře, AS Řím potvrdil roli favorita, Ronaldo oslavil první gól v sezoně

Druhé kolo Evropské ligy nabídlo především spoustu branek. Feyenoord s Hanckem rozstřílel Graz, Midtjylland doma nasázel Laziu Řím pět branek. Kanga nezabránil prohře nad Trabzonsporem. Ronaldo se poprvé v sezoně zapsal mezi střelce. Druhý římský celek AS proti Helsinkám nezaváhal.

Feyenoord s Hanckem v základní sestavě si nedělal starosti s rakouským Sturm Graz. Nizozemský celek vstřelil první branku už v 9. minutě, když se po rozehraném přímém kopu trefil Džahánbachš, po půlhodině hry se prosadil někdejší hráč Sparty Hancko, o tři minuty Daniolo a ve 41. minutě opět Džahánbachš. Po změně stran se odehrálo utkání v podobném rytmu. Domácí navíc ještě přidali dvě branky a jedna jim nebyla uznána. Rakouský celek měl co dělat, aby neodjel ještě s větším debaklem.

Manchester United nad Šeriffem Tiraspol rozhodl o své výhře už v prvním poločase po brankách Sancha a Ronalda. Ve druhém dějství se svěřenci Ten Haga prezentovali profesorským výkonem a tři body si v poklidu pohlídali. Pro portugalskou hvězdu se jednalo o první branku v sezoně.

O velké překvapení se postaral Midtjylland, který na domácím hřišti přejel Lazio Řím rozdílem třídy. Italský celek se sice mohl těšit z většího držení míče, ale na branku vystřelil pouze dvakrát, oproti tomu dánský klub ze sedmi střel mezi tři pětkrát skóroval.

AS Řím napravil zaváhání z prvního kola a na domácí půdě porazil HJK Helsinki 3:0. Skóre se ovšem měnilo až po změně stran. Nejprve se prosadila nová posila Dybala, na nějž navázali Pellegrini a Belotti.

Evropská liga, skupinová fáze – 2. kolo:

Feyenoord – Sturm Graz 6:0
Branky: 9. Džahánbachš (Kökçü), 31. Hancko (Idrissi), 34. Danilo (López), 41. Džahánbachš (Dilrosun), 66. Giménez (Waalemark), 78. Idrissi (Bullaude)

Monaco – Ferencváros 0:1
Branka: 80. Vécsei

Šeriff – Manchester Utd. 0:2
Branky: 17. Sancho (Eriksen), 39. Ronaldo (pen.)

Karabach – Nantes 3:0
Branky: 60. Owusu (Ozobić), 65. Zoubir (Kady), 72. Janković (Garajev)

Olympiakos – Freiburg 0:3
Branky: 6. Höfler (Grifo), 25. Gregoritsch (Kyereh), 53. Gregoritsch (Ginter)

Trabzonspor – CZ Bělehrad 2:1
Branky: 16. Hamšík (Trézéguet), 68. Trézéguet (Bakasetas) – 89. Nikolić (Mustapha)

Midtjylland – Lazio 5:1
Branky: 26. Paulinho (Evander), 30. Kaba (Dreyer), 52. Evander (pen.), 67. Isaksen, 72. Sviatchenko (Evander) – 57. Milinković-Savić (Immobile)

Real Sociedad – Omonia Nikósie 2:1
Branky: 30. Guevara, 80. Sörloth (Kubo) – 72. Bruno (Miletić)

Arsenal – Eindhoven odloženo kvůli úmrtí britské královny Alžběty II.

Zápasy od 21:00

AS Řím – Helsinki 3:0
Branky: 47. Dybala (Pellegrini), 49. Pellegrini (Zaniolo), 68. Belotti (Zaniolo)

Braga – Union Berlín 1:0
Branka: 77. V. Oliveira

Saint Gilloise – Malmö 3:2
Branky: 17. Burgess (Teuma), 69. Teuma (Burgess), 71. Boniface – 6. Ceesay (M. Olsson), 57. Thelin (Beijmo)

Real Betis – Ludogorec 3:2
Branky: 25. L. Henrique (Miranda), 39. Joaquín (Miranda), 59. Canales – 45+1. Despodov, 74. Rick (Cauly)

Dynamo Kyjev – Larnaka 0:1
Branka: 8. Gyurcsó

Bodo/Glimt – Curych 2:1
Branky: 54. Selnaes (vla.), 58. Vetlesen (Solbakken) – 81. Avdijaj (Selnaes)

Rennes – Fenerbahce 2:2
Branky: 52. Terrier (Meling), 54. Majer (Terrier) – 60. Kahveci (Yandaş), 90+2. Valencia (pen.)