Hráč kola: Veterán z Brna zase explodoval a už vládne střelcům. Kubala popravil Dynamo, Jurečka Spartu. Mareček zářil proti svým

HRÁČ KOLA

Vybrat nejlepšího hráče 13. ligového kola bylo tentokrát sázkou na jistotu. Jmenuje se Jakub Řezníček a zázraky umí dělat na počkání, góly ihned. Pardubicím vstřelil hned tři a usadil se v čele tabulky kanonýrů. Kteří playeři se v naší rubrice umístili jen těsně za ním? 


3, Daniel Mareček (FK Mladá Boleslav)

Svůj vůbec nejlepší ligový zápas o víkendu prožil čtyřiadvacetiletý záložník Mladé Boleslavi Daniel Mareček. A to paradoxně proti svým Bohemians, které ho do města škodovek poslali v létě hostovat. Ve vzájemném duelu ho nechali nastoupit, dnes už by takovou chybu zjevně neudělali…

Dravý středopolař se jim totiž “odměnil“ hned dvěma góly. Oba byly klíčové, oba padly v závěrech obou poločasů. Nejprve ještě před odchodem do šaten srovnal na 1:1, na konci zápasu ekvilibristickým způsobem dokonal snovou otočku (4:3). Navíc měl i další šance, svou neúnavnou pracovitostí naháněl klokanům děs a hrůzu. Výrazně se tak zasloužil o to, že zatímco Středočeši vůbec poprvé v sezoně doma zvítězili, Pražané okusili první porážku venku.

“Když jsme v přesilovce dostali gól na 2:3, myslel jsem si, že mě snad omejou, ale vzchopili jsme se a otočili to. Tři body jsme už potřebovali jako sůl. Snad se teď zvedneme a budeme zase hrát nahoře,“ zavelel Mareček po utkání.

Foto: FK Mladá Boleslav