Hráč kola: Veterán z Brna zase explodoval a už vládne střelcům. Kubala popravil Dynamo, Jurečka Spartu. Mareček zářil proti svým

HRÁČ KOLA

Vybrat nejlepšího hráče 13. ligového kola bylo tentokrát sázkou na jistotu. Jmenuje se Jakub Řezníček a zázraky umí dělat na počkání, góly ihned. Pardubicím vstřelil hned tři a usadil se v čele tabulky kanonýrů. Kteří playeři se v naší rubrice umístili jen těsně za ním? 


2, Filip Kubala (FC Hradec Králové)

“Chyť mě, když to dokážeš!“ Název slavného filmu s Leonardem DiCapriem o jednom vykutáleném podvodníkovi se skvěle hodí i na to, co v zápasech předvádí útočník Hradce Filip Kubala. V holportu s ranařem Danielem Vašulínem je totiž často k neudržení. Většinou sice promění až každou třetí vyloženou šanci, svou aktivitou hraje ale prim.

Platilo to i v duelu na půdě mátožných Českých Budějovic, kde si po pauze otevřel svou One Man Show. Oslabenému soupeři vstřelil dvě krásné branky, několikrát byl blízko hattricku. Ten sice nedal, v závěru však nachystal gól pro Matěje Koubka. Připsal si tak hned tři hráčské body, celkem jich nasbíral už osm a v ligové produktivitě se dělí o parádní šesté místo. Na vrcholu seznamu je jistý Řezníček, který jich má ještě o čtyři více.

“Prospělo nám, že krátce po přestávce dostal soupeř červenou kartu. Vycítili jsme šanci, kterou jsme za chviličku dokázali využít. Kubala se trefil po delší době, probudil se v tu pravou chvíli,“ glosoval triumf 3:0 úspěšný kouč Votroků Miroslav Koubek.

Foto: FC Hradec Králové