Slovácko čelilo dvěma penaltám, bitvu v Uherském Hradišti ale rozhodl slovenský žolík v kolínských službách Duda

Jeden zápas pátého kola skupinové fáze EKL už je za námi a Nice v něm na francouzské půdě přetlačilo Partizan Bělehrad. Ten druhý mezi domácím Slováckem a hostujícím Kolínem nad Rýnem byl ze čtvrtečního večera odložen kvůli husté mlze na páteční odpoledne a začalo se tam, kde ho gruzínský sudí Riorgi Kruašvili přerušil, čili v sedmé minutě.

I když šel moravský tým z nejmenšího ligového města do boje z posledního místa v tabulce, mohla ho hráč skutečnost, že ve čtyřech dosavadních duelech nasázel více branek (7), než vedoucí Nice (6) i samotný Kolín nad Rýnem (5).

Na ploše nechyběl nejlepší dosavadní pohárový střelec 1. FC Jan Kalabiška, který v soutěži udeřil již třikrát. Kolín naopak v sestavě svého nejgólovějšího hráče Dejana Ljubičiče, jenž o sobě dává letos dost vědět i v samotné bundeslize a trefil už se také v Německém poháru, neměl. Jen na lavičce také začal slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Nejnebezpečnější akce Slovácka přišla pár minut před koncem prvního dějství, když z pravé strany centroval Tomič, jehož centr na zadní tyčku našel Doskiho, jehož hlavičkový pokus z velkého úhlu skončil na tyči Schwäbeho svatyně. Více zajímavého už se v první půli notně soubojového utkání neurodilo a tak se šlo do kabin za nerozhodného výsledku 0:0.

Sedm minut po změně stran dostali hosté šanci zahrávat penaltu, ke které se postavil kolínský kapitán Florian Kainz. Filip Nguyen však vystihl směr jeho střely a udržel páteční akcie Slovácka nad vodou. Druhý pokutový kop ovšem Nguyen střídajícímu Ondreji Dudovi nelapil a deset minut před koncem tak šel momentálně desátý celek nejvyšší německé soutěže do vedení.

A to vydrželo i přes šestiminutové nastavení až do konce. Mužstvo trenéra Baumgarta si tak udrželo šanci na jarní boje, statečně bojující Slovácko se s Konferenční ligou pro tuto sezonu rozloučilo.

5. kolo Evropské konferenční ligy:

FC Slovácko - FC Kolín nad Rýnem 0:1 (0:0)

Branky: 82. Duda (z pen.). Návštěva: 7333 diváků. Rozhodčí: Kruašvili– Varamishvili, Pipia (všichni GEO).

Slovácko: Nguyen – Tomič, Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška – Trávník (59. Kohút), Daníček, Havlík – Petržela (69. Holzer), Mihálik, Doski (84. Vecheta). Trenér: Martin Svědík.

Kolín: Schwäbe – Schindler, Kilian, Hübers, K. Pedersen – Huseinbasic, Martel, Schirí,Kainz (C) (74. Duda) – Dietz (61. Tigges), Adamjan (73. Maina). Trenér: Steffen Baumgart.

Kolář přiznává, že je s ním těžké pracovat: Začal jsem víc makat a změnil jsem i myšlení směrem k fotbalu

Stane se Plzeň nejhorším týmem Ligy mistrů všech dob? Boj s Rangers. Nový model čeká nejen LM, ale i EL a KL!