Moc příchodů asi nebude, naťukl zimní přestupové okno Trpišovský. Do Edenu pravidelně jezdí spousta skautů...

Moc příchodů asi nebude, naťukl zimní přestupové okno Trpišovský. Do Edenu pravidelně jezdí spousta skautů...

Jaký dopad může mít "předčasné" pohárové vypadnutí na stav a změny v kádru v zimním přestupovém období? I na tento novinářský dotaz odpovídal po posledním vystoupení v Evropské konferenční lize proti Sivassporu (1:1) Jindřich Trpišovský...

Nic zásadního však ještě na povrch neprosáklo. "Zatím jsme se o tom s panem Tvrdíkem nebavili. Jednak jsou nějaké reprezentační věci, za druhé nevíme, kdo do zimní přípravy nastoupí," nechal se slyšet šestačtyřicetiletý expert z vršovické Fortuna arény.

Pozorovatelé jsou akreditovaní na každý domácí duel úřadujícího vicemistra. Čtvrteční pohárová derniéra nebyla výjimkou. "Jezdí sem spousta skautů, i teď se byli podívat na některé hráče, je otázka, jestli na ně přijdou nějaké nabídky. Je otázka, jestli někdo přestoupí a odejde, další věc bude zdravotní stav. My se budeme snažit, aby těch 15 hráčů v kádru, kteří tu nejsou ani rok, aby se zapracovali, získali více herní symbiózy se stylem a nároky, které tady jsou. To se bezprostředně ukáže až na startu zimní přípravy, ještě nás čeká zápas poháru v Karviné, který musíme zvládnout," připomněl na pozápasové tiskové konferenci kouč, jenž co nevidět oslaví jubilejních pět let na sešívané lavičce.

Nejbližší přestupovou politiku známé pražské značky samozřejmě ovlivní nejen zdravotní stav kádru, ale také možné odchody aa hlavně aktuální forma. Ta se u některých jedinců přelévá ze strany na stranu a zatímco na startu podzimu se s některými borci příliš nepočítalo, aktuálně už jsou opět důležití...

"Nejvíce do toho ale bude promlouvat zdravotní stav a případné odchody hráčů i to, v jaké kvalitě dohrajeme zbytek zápasů. Hráči hrají o místo v kádru, je to fotbal, prolíná se to. Například Kuba Hromada má teď strašně důležitou roli v týmu, kterou před dvěma měsíci neměl. Venca Jurečka je jasný útočník číslo jedna, vše se bude odvíjet od toho, kdo třeba odejde. Moc příchodů asi nebude, do zimní přípravy půjde tým v podobném složení, řešit se to bude až před startem ligy," avizoval šéf Provoda, Holeše či Ševčíka.

Nový kalendářní rok začne pro šest zápasů v řadě neporaženou Slavii 28. ledna domácím kláním s Jabloncem. Nejvíce práce by tak měl mít sportovní ředitel Jiří Bílek na přelomu prosince a ledna.

Nejhodnotnější Češi FORTUNA:LIGY? Kalvach, Vlkanova, Jemelka ani Sýkora se do nejlepší desítkou nevejdou