Gündogan se o svou budoucnost obávat rozhodně nemusí. Ve hře jsou giganti ze Španělska i Německa

Gündogan se o svou budoucnost obávat rozhodně nemusí. Ve hře jsou giganti ze Španělska i Německa

Dvaatřicetiletý německý záložník Ilkay Gündogan se rozhodně o svou budoucnost bát nemusí. Přestože mu v létě vyprší smlouva na Etihad Stadium a o prodloužení spolupráce se zatím nejedná, ve hře stojí dva velmi atraktivní zájemci, kteří jsou připraveni jednat nejpozději během zimního přestupového okna.

Podle listu Mundo Deportivo je pravděpodobné, že se cesty Manchesteru City a Gündogana rozejdou. Zkušený kapitán sehrál v uplynulých sezónách klíčovou roli v boji o mistrovský titul v Premier League, ale jeho věk odrazuje zámožný ostrovní klub v nabídnutí víceletého kontraktu.

Tomuto kroku se však nebrání případní zájemci, kteří větří, že by jej mohli získat pro svůj záměr. Ti chtějí využít i váhání Guardioly, který by v sestavě rád zapracoval někoho služebně mladšího. Agent německého legionáře byl již kontaktován z vícero stran a na stole leží i varianta předsmluvní dohody, která hráče zavázala od nové sezóny změnit klubové barvy.

Podle španělského zdroje Mundo Deportivo má o hráče eminentní zájem sportovní ředitel Atlétika Madrid Andrea Berta. Účastník La Ligy by si hráče nejraději zajistil ještě před světovým šampionátem v Kataru. Ve hře je ale i Bayern Mnichov, v neposlední řadě se proslýchá také o zájmu Juventusu.