Svědík na adresu rekordu Petržely: Je důležitou součástí kabiny a věřím, že to dotáhne do pětistovky

Slovácko zvítězilo v 15. kole první ligy nad Pardubicemi 1:0. Jedinou branku vstřelil v 55. minutě Michal Tomič. Domácí vyhráli druhé utkání nejvyšší soutěže za sebou, hosté nenavázali na vítězství 3:1 nad Hradce Králové v minulém kole.

Slovácko, které má k dobru středeční zápas na Spartě, se v neúplné tabulce posunulo na desáté místo, Pardubice ztrácí tři body na patnáctý Zlín. V sestavě domácích odehrál 79 minut devětatřicetiletý Milan Petržela a 465. ligovým startem překonal rekord současného reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. „Milan je důležitou součástí kabiny a věřím, že to dotáhne do pětistovky, moc bych mu to přál," řekl na tiskové konferenci trenér Slovácka Martin Svědík.

V úvodu duelu sice stříleli domácí Mihálik a Kozák těsně vedle, ale očekávaný nápor Slovácka se nedostavil. Pardubice dokázaly eliminovat rozehrávku favorita a snažily se o aktivní hru, už v osmé minutě měl na kopačce gól Helešic, ale jeho střelu obrana Slovácka zblokovala.

Domácí se dostali do tempa a také k ohrožení pardubické branky až v závěru poločasu. Nicméně rány Kozáka a Trávníka byly nepřesné, stejně jako prudký střílený centr Tomiče, pokus Daníčka v nastaveném čase zase vytáhl nad břevno brankář Markovič. „Chyběla nám přesnost, agresivita a tím pádem i kvalita v koncovce," posteskl si Svědík.

Herní dominance Slovácka pokračovala i po přestávce a dočkala se brankového vyjádření. Na rohový kop Havlíka si vyskočil Tomič a ke dvěma gólům v Evropské konferenční lize přidal slovenský zadák první ligový zásah v sezoně. „Michal má nyní výtečnou formu," pochválil střelce Svědík.

Hosté měli k vyrovnání blízko v 67. minutě, nicméně tísněný Janošek po ojedinělé akci zblízka poslal míč o kousek vedle. Tím se Pardubice vymanily z velkého tlaku, více se snažily o ofenzivu, ale obrana domácích byla pevná. „Ve druhé půli jsme se k ničemu nedostali a inkasovali jsme po nedůslednosti v obraně," řekl novinářům pardubický trenér Radoslav Kováč.

Závěrečný nápor hostů se tak nekonal. Tým z Uherského Hradiště se s diváky loučil pro tento podzim teprve druhým vítězstvím nad Pardubicemi v historii vzájemných ligových utkání.