Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina A

MS 2022

V následujících dnech si postupně představíme všechny účastníky blížícího se světového šampionátu v Kataru. Podle očekávání začínáme skupinou A, kterou kromě domácího celku tvoří Senegal, Ekvádor a jeden z favoritů na medaili Nizozemsko. 

Ekvádor

Cesta kvalifikací

Ekvádor, mistr remíz. Od roku 2021 remizoval hned ve dvanácti případech. V kvalifikaci obsadil poslední, čtvrtou postupovou příčku. Z osmnácti duelů získal šestadvacet bodů, remízu uhrál s Brazílií i Argentinou, klíčové výhry si připsal v Chile a doma s Venezuelou.

Největší hvězda – Enner Valencia

Enner Valencia už sice má třiatřicet let a s největší pravděpodobností hraje své poslední mistrovství světa, argentinský kouč Gustavo Alfaro ale na něj rozhodně bude spoléhat. Útočník nasázel letos ve Fenerbahce v jedenácti ligových zápasech hned dvanáct branek, v kvalifikaci se prosadil čtyřikrát. Jeho důležitost plně potvrzuje i poslední šampionát, na který Ekvádor postoupil. Před osmi lety vstřelil Ekvádor ve skupině tři branky a všechny zaznamenal právě rodák z Esmeraldasu.

Forma klíčových hráčů

O formě Ennera Valencii jsme již hovořili. V Brightonu zatím velmi dobré výkony předvádí obránce Pervis Estupinan, který při deseti duelech uhrál pět výher. Podobně je na tom i defenzivní záložník Moises Caicedo, spoluhráč Estupinana si dokonce připsal i jeden přesný zásah. Co se gólmanské jedničky týče, chytat by měl pětatřicetiletý Alexander Dominguez, jenž v posledních dvou zápasech v ekvádorské nejvyšší soutěži vychytal nulu

Minulý šampionát

V roce 2018 se Ekvádor na světový šampionát nekvalifikoval. Před osmi lety v Brazílii se probojoval do základní skupiny, v konkurenci Francie, Švýcarska a Hondurase ale těsně neuspěl a se čtyřmi body zůstal na třetí pozici. Jak jsme již uvedli, všechny branky tehdy vstřelil Enner Valencia. 

Predikce na umístění

Ani Ekvádor ze skupiny A do osmifinále neprojde. S Katarem bude remizovat, po porážkách od Senegalu a Nizozemska skončí díky menšímu počtu inkasovaných branek třetí. 

Foto: Fenerbahce Istanbul