Plzeňský návrat ztraceného syna? V Berlíně už Daridovi pšenka nekvete a reálný může být návrat do Čech

Plzeňský návrat ztraceného syna? V Berlíně už Daridovi pšenka nekvete a reálný může být návrat do Čech

Šestasedmdesáti mezinárodními souboji ošlehaný středopolař Vladimír Darida je mimo českou nejvyšší soutěž od léta 2013, kdy se odebral z Plzně do Freiburgu.

Německými i českými médii už ovšem proběhla zpráva, že by se mohl brzy vrátit zpět do západočeské Doosan arény, kde dosud oslavil svůj jediný titul a to v ročníku 2012/2013.

Pravdou je, že v bundeslize momentálně nehraje a poslední start si v ní připsal ještě v září, s tím, že k tomuto datu odehrál za celou sezonu jen 28 minut čistého času.

Na berlínském Olympijském stadionu navíc bývalému záložníkovi Freiburgu vyprší v červnu příštího roku kontrakt a sám exreprezentant už stačil "propálit", že další mu v německé metropoli nejspíš nenabídnou.

I to by mohl být argument k návratu zpět do známého prostředí, kde si udělal jméno a odkud do nejvyšší německé soutěže před necelou dekádou vystřelil.

I když měl ještě před šesti lety hodnotu 10 milionů eur, čas zastavit nejde a ve dvaatřiceti letech má jeho nynější cena přesahovat něco málo přes 2 miliony eur.

Sám dlouholetý klient agentury Chovanec Sport by mohl brát comeback jakožto novou motivaci, že dokáže být pořád platný a hlavní kouč soudobé Viktorie Michal Bílek jím jistě nepohrdne.

První muž Plzně Adolf Šádek by se ho také bát neměl a ve hře by mohla být i víceletá smlouva. Tím spíš, že se ve Štruncových sadech veteránů neštítí, což dokazují nedávné příklady Pavla Horvátha či Davida Limberského.

Zaklepe Darida na západočeskou bránu již v zimě, nebo si to nechá až na červen a u našich západních sousedů tak svou zahraniční misi zaokrouhí na rovnou dekádu?

Byl to sprostý faul, ať se Chorý nechá vyšetřit, řekl ostře Luhový a opřel se do Plzně

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.