Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina G

V následujících dnech si postupně představíme všechny účastníky blížícího se světového šampionátu v Kataru. V neuvěřitelně nabité skupině G najdeme hlavního favorita na celkový triumf, tedy Brazílii, dále černého koně jménem Srbsko a taktéž Švýcarsko a Kamerun, který by rád zavzpomínal na úspěšný světový šampionát z roku 1990.

Kamerun
Cesta kvalifikací
Kamerun to ve skupinové fázi kvalifikace neměl vůbec jednoduché. V klíčovém a rozhodujícím utkání ale doma zásluhou trefy Toka Ekambiho porazil Pobřeží slonoviny a o světový šampionát si to mohl rozdat s Alžírskem. První utkání doma prohrál 0:1 a nezdálo se, že by se měl Kamerun radovat z postupu. Eric Maxim Choupo-Moting ale poslal zápas do prodloužení. Ve 118. minutě srovnal stav Ahmed Touba a Kamerun byl opět na pokraji vyřazení. Ve čtvrté minutě nastavení ale po hlavičce bývalého hráče Slavie Michaela Ngadeua udeřil Karl Toko Ekambi a rozjel kamerunské postupové šílenství.

Největší hvězda – Eric Maxim Choupo-Moting
Po odchodu Roberta Lewandowského se v Bayernu objevil nový střelec. Už třiatřicetiletý útočník Eric Maxim Choupo-Moting má letos parádní formu. Od utkání s Plzní v Lize mistrů odehrál deset soutěžních utkání a hned v devíti dokázal skórovat. Celkem si připsal jedenáct tref a do Kataru tak odjíždí ve vynikající fazóně.

Forma klíčových hráčů
Na útok hodlá kouč a bývalý obránce Rigobert Song spoléhat. Kromě Choupo-Motinga ve svých klubech září také Jean-Pierre Nsamé (Young Boys Bern) či Karl Toko Ekambi (Lyon). Záložní řadu bude řídit Andre Zambo Anguissa, momentálně nepostradatelný hráč Neapole. Sílu má Kamerun i v bráně, po svém přesunu z Ajaxu se v milánském Interu začal rozchytávat André Onana.

Minulý šampionát
V Rusku se Kamerun nepředstavil, jelikož neprošel z africké kvalifikace. Naposledy tak na světovém šampionátu hrál před osmi lety v Brazílii. Tehdy to ale bylo obrovské zklamání. Kamerun vstřelil jediný gól, ve dvou zápasech inkasoval po čtyřech gólech a loučil se už po základní skupině.

Predikce na umístění
Kamerun určitě nebude hrát druhé housle, v útoku má velkou sílu. V každém ze tří duelů vstřelí gól, body ale nezíská a s turnajem se znovu rozloučí v základní skupině.