Luis Enrique: Bylo by nespravedlivé, aby Messi odešel do důchodu, aniž by vyhrál Mistrovství světa

Luis Enrique: Bylo by nespravedlivé, aby Messi odešel do důchodu, aniž by vyhrál Mistrovství světa
OBSAHUJE OHLASY

Mistrovství světa startuje za pár hodin a roli favoritů opět přebírá několik národních týmů. Mezi nimi je i Španělsko nebo Argentina v čele s Lionelem Messim, kterému se zatím nepodařilo na Zlatou Niké dosáhnout. Letos je pravděpodobně jeho poslední šance, jak nepříznivý osud změnit. A podporu má i v kamarádovi a bývalém šéfovi Luisi Enriquem, který v případě, že by se Španělsku nepodařilo MS vyhrát, bude fandit právě Argentině.

Argentina na úspěch mezi světovou smetánkou čeká už od roku 1986 a není tak divu, že je Lionel Messi, legenda světového fotbalu, tímto faktem zdrcena. Na šampionát přitom jezdí už od roku 2006. Stejně je na tom ale jeho odvěký rival a porovnavatel Cristiano Ronaldo.

Na rozdíl od něj ale má podporu v Luisi Enriquem, bývalým hráčem Barcelony a i jeho bývalým trenérem. Ten se nechal slyšet jasně, pokud nevyhraje Španělsko, ať titul získá Argentina. ,,Pokud Španělsko nevyhraje mistrovství světa, přál bych si, aby ho Argentina vyhrála kvůli Messimu. Bylo by nespravedlivé, aby Messi odešel do důchodu, aniž by vyhrál mistrovství světa," nechal se slyšet v příspěvku na Twitchi. 

Španělé oslavili zisk mistrovského titulu v roce 2010, Argentina byla nejblíž v roce 2014, kdy ale nestačila na Německo. V letošním šampionátu v Kataru se utká ve skupině C se Saudskou Arábií, Mexikem a Polskem.